FROM SELFIE TO SELF-EXPRESSION

Saatchi Galeri ve Huawei, dünyada selfie’nin tarihini keşfeden ve genelde alay konusu olarak görülen bu kendini ifade etme tarzını kutlayan ilk sergi olarak nitelendirilen yeni sergileri “From Selfie to Self-Expression”’u açtı. 

Saatchi Gallery and Huawei opened their new exhibition “From Selfie to Self-Expression”, the worlds first exhibition exploring the history of the selfie and celebrating the creative potential of the form of expression often derided.

Sergi açılmadan önce Saatchi ve Huawei #SaatchiSelfie adında selfie fotoğrafçılığı ile ilgili uluslararası bir yarışma başlattı ve selfie’yi bir sanat formu olarak konumlandırma konusundaki diyalogları ilerletti. Yaklaşık 14,000 gönderinin içinden kazananın “The Subsitute (Holiday)” işiyle Dawn Woolley olduğu açıklandı.

Before the exhibition opened, Saatchi and Huawei started an international competition #SaatchiSelfie on selfie photography, furthering the dialogues on selfies as an art form. Among the 14,000 some submissions, the winner was recently announced as Dawn Woolley with “The Substitute (Holiday)”

Sergide, yarışmada dereceye giren katılımcıların selfie’leri de sergilenirken, tüm 14,000 tane gönderilen selfie de dijital bir ekranda gösteriliyor. Saatchi ve Huawei bu sergi ve yarışma ile akıllı telefonları yaratıcılık için bir araç olarak kullanmayı teşvik etmeyi amaçlıyor.

While the exhibition also includes the selfies of the shortlisted contenders, all 14,000 selfies submitted are also shown at a digital screen. Through the competition and the exhibition, Saatchi and Huawei aim to encourage smartphones as a tool for creativity.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*