ŞEBNEM KESKİN

Photo by Fora Norman

Bahar ile kendimizi yeniliğe adıyoruz. İddiası yüksek başlangıçlar heyecanımızı arttırıyor… “Gökyüzünden bile ötesi var…” diyen, dünyaca ünlü Vertical Dance ekibi BANDALOOP
ile rüzgara karşı korkusuz adımlar atmayı seçen NetWork, bu sezona alışagelmişin dışında bir deneyim kazandırıyor. Bu cesur markayı, Genel Müdür Yardımcısı Şebnem Keskin ‘den dinlerken yeni deneyimler için yola çıkıp, kendi özgün hikayelerimizi yaratmaya biz de hazırız.

With Spring, we dedicate ourselves to innovation. Beginnings with high claims uplift our excitement… Network chose to walk against the storm with fearless steps with world-famous Vertical Dance team BANDALOOP saying “There is more than the sky…” creating a unique experience for the season. As we listen to this brave brand from Şebnem Keskin, the vice general director, we are also ready to create our own unique stories.

Her markanın kendine has bir “kadın” ve “adam”ı oluyor. Sizinkileri tanımlar mısınız?

NetWork kadını; feminenliğinden ödün vermeden, hayatın her alanında cesur, yaratıcı ve özgür ruhlu, seyahat etmeyi seven ve kendi stilini ortaya koyan bir kadın olarak tanımlayabiliriz. Güçlü, özgür, sofistike ve yenilikçi. Modern ve yalın parçalarla çarpıcı silüetler oluşturarak çaba harcamadan stil sahibi görünebilir. NetWork erkeği ise kendine özgü stilini yaratmakta her zaman cesur davranır. Bunu yaparken de klişelerden uzak durur çünkü yeni deneyimler yaşamak onun vazgeçilmezidir. Tarzıyla hem güçlü hem de rahat olabilmenin formülünü iyi bilir.

Every brand had a specific “man” and a “woman.” Can you describe yours?

The Network woman is one who doesn’t deprive herself, who is brave, creative and free-spirited on every part of her life, who loves to travel and who has her own style. She is strong, free, sophisticated and innovative. She can look stylish by using modern and simple pieces to create affective silhouettes As for the Network man, he is always brave to create his own style. While doing that, he stays away from cliches because living new experiences is essential for him. He knows the formula of being strong and comfortable with his own style.

Photo by Fora Norman

Photo by Fora Norman

Yeni sezon görsellerine bakıldığında oldukça fazla özgürlük çağrışımı veren bir çekim görüyoruz. Marka için özgürlük neyi temsil ediyor?

Modaya dair en önemli değişim, özgürlük… Dikkat ederseniz, artık kombinler geleneksel kalıplardan uzaklaşıyor; bugüne dek gecenin tek hakimi olarak bilinen parıltı gündelik hayata karıştı. Öyle ki, en ‘casual’ ürünler dahi ışıltının heyecanına ortak olmuş durumda. Klasik takım elbiselerin vazgeçilmez parçası ceket, jean’lerle kombinleniyor. Askılı uzun elbiseler içine giyilen tişörtlerle gündelik giyime uyum sağlıyor. Kısacası, kuralsızlık, özgürlük yeni akım. NetWork için ise özgürlük; aslında özünde var olan ve her sezon yeniden gündeme gelen temel taşlardan biri. Stile deneysellik katan özgür seçimlerden hareket özgürlüğü sunan özel kalıplara… Her detayda özgür bir tavır NetWork’ün bileşenleri arasında oldukça önemli bir yere sahip.

When we look at the visuals of the new season, we see a shoot that has a lot of freedom associations. What does freedom represent for the brand?

The biggest change for fashion is freedom… If you pay attention, outfits are getting further from traditional ways; sparkles, which have been known as the lead of nighttime, have mixed into day life. Blazers, a classic look belonging to suits are worn with jeans. Strappy long dresses are combined with t-shirts during the day. In short, the new movement is having no rules, being free. For NetWork, freedom is a keystone that comes up every season. From freeing picks that add experimentation to styles to shapes that provide freedom in movement… A sense of freedom has a very important spot in every detail for components that form NetWork.

Peki ya değişim? Değişim sizin için ne ifade ediyor?

Moda dünyası, her zaman günceli yakalayarak kendini yenilemek durumunda. Onun kendi içindeki bu devrimi, günümüz bireyinin değişimine paralel olarak gelişiyor. Ayrıca teknoloji çağının getirdiği yenilikler de değişimin tetikleyicisi. Moda markalarının gelişmeye devam edebilmeleri için dünya kültüründeki değişimleri ve bu değişimlerin günlük yaşama yansımasını doğru okumaları oldukça önemli.

Dijital çağın getirdiği yeni davranış modellerine markalarımızın cevap verebilmesi için biz de çok hızlı ve yenilikçi olmak zorundayız.

What about change? What does change mean to you?

The fashion world has to renew itself by catching up to modernity at all times. That revolution evolves parallel to the change of a person during our times. The innovation that the modern times bring are also triggers to change. It’s very important for brands to keep up with the world culture and how those changes affect daily life correctly. We have to be really fast and creative as well to respond as a brand to the behaviour models of the digital age.

Bu sezon yapılan yeniliklerden biraz bahseder misiniz?

Bu sezon çıkış noktamızı “zıtlık ve çelişkilerin hayatımıza kattığı enerji” olarak tanımlayabiliriz. Koleksiyonumuzun ilham kaynağı; renkleri ve birbirine zıt gibi duran desenleri bir araya getiren ressam David Schnell oldu. Renk paleti olarak, siyah beyaz birlikteliklerinin yanı sıra fuşya ve sarıların enerjisi, haki ve bejlerin natürelliği ve saks, mor, vanilya tonlarının yaz hissi tasarımlarda söz sahibi. Form ve detaylarda; derin yırtmaçlı bol kesim çizgili pantolonlar, fermuar detaylı keten pançolar, pötikare desenleri, süet ceketler, metalik görünümler ve payet işlemeli nakışlar koleksiyonun öne çıkan trendlerinden. Nakış ve taş trendinin yükselişi ile birlikte, “couture” dozu yüksek bir koleksiyon oldu.

Can you talk about the new changes that you’ve made this season?

We can define our origin as “the energy that oppositions and contradictions add to our lives.” The source of inspiration for our collection is David Schnell, someone who brings together what appears to be opposing patterns and colors. As for the color palette, along with merges of black and white, the energy of fuchsia and yellow, the natural look of khaki and beige, and the summer feeling of purple and vanilla take the lead. For forms and details, there are oversized pants with slits, linen panchos with zipper details, suede jackets with houndstooth patterns, metallic looks and beaded embroideries are trends that highlight the collection. With the rise of embroidery and jewellery, it’s a collection that has a lot of “couture” touches.

Biraz da Bandaloop’dan bahsedelim… Bandaloop ile iş birliğine girmeniz nasıl oldu? NetWork’le bağdaştırdığınız özellikleri neler?

Yeni sezonda kalıpların dışında, bambaşka bir hikaye yaratmaya karar verdik. 2017 İlkbahar – Yaz koleksiyonu için hikayemize uygun olacağını düşündüğümüz dünyanın en cesur dans ekibi BANDALOOP’la gökyüzündeydik. Kampanya çekimimizi bu dünyaca ünlü “Vertical Dance” ekibi ile San Francisco’da gerçekleştirdik. Oakland Belediye Binası’nın üzerinde, 97 metre yükseklikten, iple asılarak dans eden BANDALOOP hikayemizin kahramanı oldu diyebiliriz. Çekimlerde toplam 45 kişilik bir ekiple çalıştık, provalar ise tam 168 saat sürdü. NetWork’ün cesaret temasını yansıtan çok güzel bir çekim oldu. Büyüleyici bir film ve muhteşem kareler ortaya çıktı. Kamera arkasını network.com.tr’den izlemenizi tavsiye ederim.

Let’s talk about Bandaloop a little bit… How did your collaboration start with Bandaloop? What are the similar characteristics with NetWork?

Apart from forms, we decided to create a whole new story with the new season. We were in the sky with the bravest dance group in the world, BANDALOOP, whom we thought fitted our Spring – Summer 2017 collection the best. We shot our campaign with the world-renowned “Vertical Dance” team in San Francisco. We can say that BANDALOOP was the lead of our story hanging from 97 meters on top of the Oakland town hall building.

We worked with 45 people in total during the shoot, the rehearsals lasted for 168 hours. It was a beautiful shoot that reflected NetWork’s bravery theme. A mesmerising movie and amazing photographs were created. I advice you to watch the behind the scenes from network.com.tr.

Markanın kuruluşundan bu yana sizce hikayesi nasıl evrildi?

Bildiğiniz gibi NetWork yolculuğuna kariyer sahibi kadınları hedefleyerek başladı. Formal giyimde çok uzun yıllardır iş kadınlarının tercih ettiği bir marka olmayı başardı.

Yıllar içinde de gittikçe genişleyen ve derinleşen koleksiyon yapısı ile aktif ve dinamik bir hayat süren şehirli kadınların her ihtiyacına cevap verir hale geldi. Bizi farklı kılan, odağımıza her zaman toplam tasarım kültürünü almamızdır. Koleksiyon geliştirmenin yanı sıra, mağazalardan, tüm görsel dünyamıza; vitrinlerden, müşteri deneyimine kadar tüm sürecin tasarımına çok önem veriyoruz.

How did the story of the event evolve since the beginning?

As you know, NetWork began it’s journey aiming at businesswomen. It was successful at being a brand that businesswomen have been choosing for many years. With years, it answered the needs of active and dynamic townswomen with it’s extended collection. What makes us different is the fact that we put the design culture to our origin. Apart from developing the collection, we pay a lot of attention to the customer experience from the stores to the windows, to our whole visual world.

Biraz tasarım ekibinden bahsetmek isteriz… Sizin görüşünüze göre NetWork ailesini ekibi, müşterisi, tasarımları ve servisi ile ayrıştıran özellikleri neler?

Elif Cığızoğlu yönetiminde genç ve yaratıcı bir tasarım ekibine sahibiz. Elif’in tasarımlarında öne çıkan heykelsi, mimari formlar, güçlü geometrik silüetler ve dişiliğin ön planda olduğu modern couture yorumları NetWork’ün zamansız, rafine, trendleri detaylarda işleyen marka değerleriyle çok iyi örtüşüyor.

We’d like to talk a little bit about the design team… What are the differentiating specialties of the family, customer, design and service of NetWork?

We have a young and creative designing team lead by Elif Cığızoğlu. The structural stories, architectural forms, strong geometrical silhouettes and the modern couture approach that highlight keep femininity with Elif’s designs fit NetWork’s timeless, refined brand values that are hidden in details.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*