VICTOR BARRAGAN

Sadece iki sene oldu ama O, asırlar kadar güçlü! Victor Barragan, günümüz moda dünyasının en heyecan verici isimlerinden. Kararlı, kendinden emin! Kişisel projelerine odaklanmak için endüstriyel tasarımı bırakarak, New York’a taşınan Victor, aradan geçen iki yılda, New York’tan Paris’e uzanan bir başarı elde etti. 25 yaşında moda dünyasını fetheden Victor Barragan’ın hikayesini dinlemek için çok heyecanlıyız.

It’s only been two years but he is as strong as centuries! Victor Barragán is one of the most exciting names in the fashion industry nowadays. His decisions are sharp! He quit industrial design to focus on his personal projects and moved to NY. We are excited to learn more about the story behind the 25-year-old conqueror of the fashion industry.

Kendi markanı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Şu an için başka bir isimle başladım, ne yaptığımı tam olarak bilmemekle beraber moda hakkında bir bilgim yoktu, çalışarak öğrendim ve deneyerek de öğrenmeye devam ediyorum. Lisede serigrafi ile başladım ve ardından şekillerle oynamaya devam ettim.

How did you decide on starting your own brand?

For now, I started with another name, I wasn’t sure about what I was doing or had any idea about fashion. So I learned by working and I continue to learn with practice. I started with silk screen in high school then started playing with shapes.

Bilmeyenler için, Barragan’ın arkasında yatan konsept ?

Barragan baya kişisel. İlhamı, kendi kişisel hayatımda ve etrafımdaki projelerde buldum.

For those who don’t know, what is the driving concept behind Barragan?

Barragan is pretty personal. I found inspirations and concepts from my personal life.

Beklenmedik baskı ve malzemeleri biraraya getirerek modaya yeni bir şey getiriyorsun. Modanın geleceği hakkında ne düşünüyorsun, daha fazla alışılmışın dışında tasarımları ve malzemeleri birarada görecek miyiz?

New York’ta benim gibi birçok genç tasarımcı işlerini gösterebilecekleri ve yeni jenerasyon yaratıcı insanlarıyla birlikte büyüyebilecekleri bir yer buldu. Ben markamla, giysilerin ne olabileceği üzerine görsel fikirler üretiyorum.

You are bringing something new into fashion by bringing unexpected prints and materials together. What do you think about the future of fashion, are we going to see more unorthodox designs and materials together?

In New York, so many young designers like me found a place where they can keep showing their work and grow with the new generation of creative people. I produce visual ideas with my brand about what clothing could be.

İnsanlar böylesine cüretkar bir şeyi istedi mi?

Evet!

Did people ask for something as daring as this?

Yeah!

Markaya gösterilen ilgi konusunda ne düşünüyorsun? Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

Bence iş gelişigüzel eğlenceli bir proje olmaktan çıkıp gerçek bir iş haline dönüştüğünde ve nakit akışına ve yaratıcı tarafa hakim olmak için akıllı ve odaklı bir şekilde kararlar vermen gerektiğinde zorlaşıyor.

How do you feel about the interest towards the brand and how are you handling it?

I think the job gets hard when it stops being a sporadically fun project and actually starts turning into a real business where you need to be clever and focus on your decisions to keep the cash flow coming and the creative side clear.

İnternet, estetik anlayışında ve markayı yönetme şeklinde nasıl bir öneme sahip?

Fikirlerimizin iletişiminde aynılarını veya belgelemenin görsel kısmı için sosyal medyayı çok kullanıyoruz. Biz, insanların sadece bir parça kıyafetle değil, gözleri ile de tükettiği bir markayız.

What’s the importance of the internet in terms of the aesthetic and how you run your brand?

We use social media a lot to communicate our ideas as the same or as visual parts of documentation. We are a brand that people consume with their eyes as well as wearing the clothing.

Koleksiyonlarının arkasındaki üretim sürecinden biraz bahsedebilir misin?

Her yeni sezonun kişisel hayatımda olanlardan çıkan yeni bir teması ve hikayesi olduğunu düşünüyorum. Süreç her zaman dağınık işliyor, ta ki hazırlamamız gereken bir sipariş olana kadar ve moda haftası, alıcılar ve medya v.b. ile sezon takviminde çalışmak için ihtiyaçlarımızı karşılarken…

Can you talk about the creative process behind your collections?

I feel each season is a new theme and a new story about what is going on around my personal life. The process is always messy until the end when we need to have an order to fill out the needs to keep working on a seasonal time with fashion week, buyers, press etc…

Sıradan bir günün nasıl geçiyor?

Uyuyup uyanıyorum, emaillere dönüp Meksika’daki ekibimle işleri görüşüyorum. New York’ta bu çok zor olsa da, yeni fikirler üzerinde çalışmak için zaman buluyorum. Finansal anlamda tüm hamlelerimizin iyi bir şekilde önceden düşünülmüş olması gerekiyor. Çoğu günler yemek yapıyorum.

What’s a typical day for you?

I wake up and go to sleep responding to emails and checking work with my team in Mexico. I find time to work on new ideas, which is a real challenge in New York. As for the financial part, all our moves need to be well thought of. I cook a lot, mostly every day.

Senin için bir sonraki adım ne? Önünde yeni projeler var mı?

Başka bir markayla çalışmayı çok isterim. Öğreneceğim çok şey var gibi hissediyorum. Farklı sanatçılarla işbirliği yapmaya devam etmeyi planlıyoruz.

What’s the next step for you? Any new projects on the horizon?

I would love to work for another brand. I feel like there is so much I need to learn. We are planning on collaborating with different artists continually.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*