Angel Wings and Demon Eyes: Loewe FW23

FashionJanuary 23, 2023
Angel Wings and Demon Eyes: Loewe FW23

Bakır ceketler, melek kanatları, saten şortlar.. Jonathan Anderson, Loewe Men’s için abartıdan uzaklaşıp, sadeliği benimsediği yeni koleksiyonundaki düşünceli detaylarıyla işçiliğin ve tasarımın önemini kanıtladı.

Paris Moda Haftası’nda gerçekleşen Loewe Sonbahar/Kış 2023 defilesi adeta kumaş heykellerin gösterisini andırdı. Bakırdan yapılmış, giyenin üzerinde hareketsiz bir zırh gibi oturan ceketler podyumdaki tek bakır parçalar değildi. Bembeyaz podyuma kurulan, Julien Nguyen imzalı devasa sanat eserlerinin yanı sıra, bazı modellerin sırtına kondurulan melek kanatlarında da bakır tercih edildi. 

Anderson’ın son dönemde yaptığı sadelik vurgusuyla, parçaların detayları ve işçiliği daha da belirgin bir hal almaya başladı. İnce düşünülmüş ve terziliğin üst noktasını yansıtan koleksiyonda denge esas alınmış. Vücuda kalıp gibi oturan yün kabanlar saten şortlarla, eteklerinden büzülen deri üstler ise siyah ile sağlanan bir sadelik dengesiyle abartıdan uzaklaşırken, Loewe’nin sıra dışı şıklığına sadık kalmayı başarmış. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS