Avavav RTW’24 – Expressing Intrusive Thoughts

FashionFebruary 27, 2024
Avavav RTW’24 – Expressing Intrusive Thoughts

Nefret, çöp ve güzel olan her şey… Avavav RTW’24 koleksiyonu bu tarifi merkezine alarak, deneysel, eğlence dolu ve tam anlamıyla şiirsel bir koleksiyonla bizlerle.

Avavav 2024 hazır giyim koleksiyonunda, sıkça maruz kaldığı eleştirilere karşılığını güçlü bir mesajla podyuma taşıyor. Kısaca “trashy” kavramı yeniden tanımlanıyor diyebiliriz. Bu defileyi benzersiz yapan ise konuklara verilmiş çöp kovaları. Muz kabukları, içecek kutuları, kağıt bardaklar sahneye fırlatılırken sahnenin iki yanına konumlanmış dijital ekranlarda önceki şovlara gelen nefret yorumlarıyla karşılaşıyoruz. Nefret kültürüne ve bunun sıradanlaşmasına bir başkaldırı!

26 parçalık koleksiyonda özgüvenin gölgesinde aşk ve dehşet konuları işleniyor. Kesilmiş ve parçalanmış üstler, yırtık pantolonlar ve çorapların dokusu ve oversize hoodieler neredeyse şeytani sayılacak bir havayı, umursamazca taşıyor. Çizgili takımlar, oversize gök mavisi gömlekler klas hissiyata hırs ve özgüven elementleri eklemiş. Defilede Eastpak işbirliğiyle de karşılaşıyoruz. Looklar çok cepli soluk Eastpak renklerinde bel çantalarıyla stilize edilerek görsel bir bütün halinde.

Makyaj elementleri şovun ana teması olan insan bağlantısı ve ifade etmek üzerine kurgulanmış. Ulaşılamaz güzellik fikrinin kişi ve vücudu üzerindeki etkileri ön plana çıkıyor. Mor göz halkaları, şişmiş dudaklar, morluklar ve kanlı gözyaşları travmayı sergiler halde. Çöpler fırlatırken modeller ifadesiz bir tavırla yürümeye devam etmekte, makyaj ve tavrın buluştuğu noktadayız. Şovun büyük bir kısmını oluşturan modeller için Beats “Modeller kişisel saygının bir elementi olarak rol oynuyor, çöpler fırlatılırken göz bile kırpmadan.”

Defile Beate Karlsson’un suratına pasta fırlatılmasıyla bitiyor, şova yakışır bir final!

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS