Babylon Bomonti

Arts & CultureSeptember 1, 2015
Babylon Bomonti

1999 yılında hayatımıza giren Babylon, İstanbul’da müzik adına çok şeyi değiştirdi, eğlence hayatına yön verdi. Iyeoka konserinin olduğu Asmalımescit’teki son Babylon akşamı “Babylon Ahalisi”ni geride bıraktığı tüm anılarla beraber biraz duygusal bir akşama iterken, Eylül için de heyecanlandırmıştı.

Bomonti Bira Fabrikası, 1890 senesinde ismini aldığı İsviçreli kardeşler tarafından kurulmuş ve Osmanlı’nın batıya açılma sürecinde kilit bir rol üstlenmiştir. İsmini verdiği İstanbul’un tarihi semti Bomonti’nin yeniden yükselişe geçtiği günümüzde, “Bomontiada” projesiyle yeniden hayat bulacak Tarihi Bira Fabrikası’nın ilk sakini Babylon olacak.

10 Eylül Perşembe akşamı başlayacak ‘Açılış Festivali’ ile kapılarını açacak Babylon Bomonti sahnesinin ilk konuğu “Crave You” ve “Foreign Language” gibi başarılı şarkıları ile tanınan Avusturalyalı DJ ikilisi Flight Facilities olacak. 20 Kasım’a kadar sürecek ‘Açılış Festivali’ programında bulunan isimler arasında Lee Fields, Brooklyn Funk Essentials, My Brightest Diamond, Erol Alkan ve Oh Land dikkat çekiyor.

Müziğin enerjisini şehre yayacak Babylon Bomonti, yeni evinde bir kulüp olmanın bir adım ötesinde! Plak ve tasarım kitaplarının bulunduğu Babylon Dükkan ile Radyo Babylon stüdyosunun yer alacağı yeni lokasyonunda tüm bunlara ek olarak pop-up etkinliklerin de gerçekleştirilebileceği geniş bir alanı olacak Baylon, gün boyunca keyifle vakit geçirebilecek bir dünya oluşturacak. Babylon Bomonti sahnesinde gerçekleştirilecek konser, alternatif tiyatro ve sinema etkinliklerini merakla bekliyoruz.

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS