Barbie Ferreira

PeopleNovember 1, 2015
Barbie Ferreira

Barbie Ferreira mankenliğin normlarına suç ortağı olmadığı gibi bugünlerde mankenlerden beklenen sessiz kalma ritüeline de ortak olmuyor. Her gece 200 saniyelik Snapchat’lere ulaşabileceğiniz Ferreira’nın Snapchat hesabı hareketli bir etkileşim noktası. Kendisi toy, gözü pek ve henüz 18 yaşında.

100 kişiyle beraber ıssız bir adadasınız ve telefonunuzda yalnızca bir günlük şarjınız kalmış; hangi uygulama sizin için öncelik taşır?
Muhtemelen Instagram’ı kullanırım. Arkadaşlarıma DM atabilir, konumumu da paylaşarak ıssız adadaki fotoğraflarımı postlayabilirim. “Beni buradan kurtarın!!” başlığıyla birlikte.

Snapchat’te yaşadığınız en unutulmaz an?
Bir kızın bana kendi kişisel tecrübelerinden ve kendisine yakın bulduğu birini medyada görmenin ona nasıl yardımı dokunduğundan bahsettiği videoları gönderdiği an her zaman unutulmaz benim için. Bunlar beni devam etmeye teşvik ediyor.

Nerede doğdunuz? Bu noktaya nasıl geldiniz? Henüz sadece 18 yaşındasınız!
Büyürken pek çok yerde bulundum ama doğum yerim Spanish Harlem, NYC. 12-13 yaşlarındayken annemle Astoria, Queens’e yerleşinceye kadar şehirde biraz dolandık ve sonra ben lise için NJ’e taşındım. Mezun olduktan birkaç ay sonra New York’a geri döndüm ve annemin yanından ayrılıp Manhattan’a taşındım, o yüzden şimdi şehir merkezindeyim. Yani hep buralardaydım ve bir süreliğine şehre taşınmak istedim.

Tinder’da yaşadığınız en tuhaf an?
Tinder’ı birkaç hafta önce can sıkıntısından ve insanlar bana komik olduğunu anlattıklarından ötürü Twitter’da dalga geçmek amacıyla indirdim. Sonra orada Kinder çikolata çocuğuna rastladım! Bunu tweet’ledim ve viral oldu. Daha sonra Tinder’ı sildim, çünkü oradaki adamların çoğu benim tipim değilmiş gibi hissettim ve şu an itibarıyla kimsenin peşinden koşmak istemiyorum.

Dört sözcük; gençlik, Instagram, NYC ve feminizm. Bunlar aklınıza ilk ne getiriyor?
Benim hayatımı! Instagram hariç, çünkü Instagram’ı daha çok kartvizit niyetine ve eğlence amacıyla kullanıyorum. Fakat NYC, feminizm ve gençlik bana ilham veriyor çünkü bana çok yakın kavramlar. Ben de NYC’de çalışıp didinen genç ve feminist bir kadınım!

En sevmediğiniz uygulama?
Facebook… Onunla uğraşırken kendimi nine gibi hissediyorum. Arkadaşlarıma sürekli “Bütün bu butonlar ne işe yarıyor” gibi sorular soruyorum.

Sosyal medya ile yaşadığınız bu aşkı yirmili ve otuzlu yaşlarınızda da devam ettirecek misiniz?
Elbette! Şimdi herkesin birer hesabı olduğu için sosyal medyanın bir hayli yaygınlaştığını düşünüyorum. Brezilya’daki dedelerimin bile Instagram hesapları var!

Instagram veya Snapchat’te yaşadığınız en tuhaf an?
Snapchat’te her gün sırıtan tuhaf bir ifadeyle bana çıplak fotoğraflarını gönderen bir adam var. Birkaç defa yanlışlıkla açtım; Snapchat’im herkese açık olduğu için herkes bana snap gönderebiliyor.

Fotoğraf / Photography: Prince&Jacob
Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS