Boğa Boğa

Arts & CultureMay 2, 2023
Boğa Boğa

Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda ve Hakan Günday’ın kaleminden çıktığı Netflix’te yayınlanan; gerilim dolu yolculuktur “Boğa Boğa” filmi. Kıvanç Tatlıtuğ ve Funda Eryiğit’in oyunculuğunda yer alan film, bir iş adamının sebep olduğu skandalın ardından beklenmedik bir seri katile dönüşmesiyle “Kim iyi?”, “Kim kötü?” sorusuyla bizi baş başa bırakıyor.

“Az”, “Daha” gibi kitaplarıyla yeraltı edebiyatında buluştuğumuz Hakan Günday; bu sefer yeniden Onur Saylak’la beraber, Türkiye’de daha önce pek de el atılmamış bir filmde buluştu. Assos’un daha önce görülmemiş bir yüzünde; soğuk, kasvetli ve iki yüzlülüğün arşa çıktığı atmosferde geçen “Boğa Boğa” yine de güzeller güzeli Assos manzaralarında olmaktan kaçınmıyor. 

İlk saniyelerinden itibaren samimi bir havası olan “Boğa Boğa”nın yarattığı bu ortam anında bozulmasıyla Kıvanç Tatlıtuğ’nun oynadığı Yalın karakterinin Assos’ta karşılacağı tehditler, tehlikeler ve de intikamlarla dolu geçecek bir vaktin başlayacağının sinyalleri gün yüzüne çıkar. 

Yalın ve Beyza çifti saklanarak yerleştikleri bu yerde ilk günden itibaren yöredeki köylüler tarafından olumsuz bir tavırla karşılaşır. Beklenmedik bir tepki de olmayan bu tepkiler aslında Yalın’ın işi vasıtasıyla Assos yerlilerini dolandırmasıyla başlar. Çok da vakit geçmeden bu sözlü şiddet fiziksele dönüşür. Yalın’ın huzur arayışları kısa bir süre sonra kabusa dönerken; düşmanların her bir tarafta akbaba gibi takip ediliyorken kendini bir seri katil olarak bulur. Sorunlarınıysa bir satranç oynarmışçasına ustalıkla herkesin arzularını çözen bir perspektiften -iki yüzlülükle- halleder. 

Bu şahsına münhasır “Boğa Boğa”da; kendini korumak için yaptıkları, zorunda kaldıkları, düzeltmeye çalıştıklarıyla tek başına yüzleşen Yalın’la buluşmak için playlistimizle kulak verin!

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS