Büyüleyici Bir İtalyan Füzyonu: VERSACE x FENDI

FashionSeptember 28, 2021
Büyüleyici Bir İtalyan Füzyonu: VERSACE x FENDI

Milano moda haftası afterparty’lerinde en çok konuşulan dedikodu gerçek oldu ve İtalya’nın en köklü iki moda evlerinden Fendi ve Versace, her ne kadar bünyelerinde görsel olarak farklı DNA’lar barındırsalar da, aralarındaki birleşme noktasını bulup moda tarihinde bir ilke imza attı. Dijitalden tekrar fiziksele dönen moda haftalarında, klasikleşmiş elementlerinin farklı bir yön alacağı ön görülüyordu. Milano moda haftası kapanışı kapsamında bu fikir ikonik ve ayrıcalıklı bir etkinlikle doğrulandı. Tam anlamıyla marka kodlarında bir değiş tokuş yaparak Fendi ve Versace, Milano moda haftasında en çok konuşulan defileyi sundu.

İtalyan moda devleri Versace ve Fendi ortak imzasını taşıyan koleksiyon, hiç şüphesiz bu moda haftasının en öne çıkan etkinliklerinden biriydi. “The Swap” olarak da adlandırılan, iki markanın imza kodlarının yeni bir yorumu bu defile kapsamında sunuldu. Donatella Versace kendi gözünden markanın kimliğinde yer edinmiş Fendi monogramını ve Kim Jones ise Versace kodlarının yorumunu sundu.

Donatella Versace & Kim Jones – HYPEBAE

Açılışını Kristen McMenamy’nin yaptığı defile, Naomi Campbell’ın geçişi ile sona erdi ve Dua Lipa, Gigi Hadid, Emily Ratajkowski ve Demi Moore gibi birçok isme yer verdi. İtalyan modasını dostluk, saygı ve özgürlük çerçevesinde kutlayan defilenin ana teması, iki moda evinin 90’larda ikonikleşmiş görünümleri üzerine yoğunlaşarak bir koleksiyona imza atmaktı. Koleksiyonda baştan sona kristal kaplı ayrıntılarla yeniden tasarlanmış Fendi F monogramı gibi bir çok eşsiz parça bulmak mümkün. Koleksiyon Mayıs 2022’de satışa sunulacak.

Author: Arya Aytanır

RELATED POSTS