Çekim Gücü Yüksek Moda Çekimi

FashionApril 24, 2020
Çekim Gücü Yüksek Moda Çekimi

Konserleri Instagram’dan izleyip doğum günlerini Zoom’da kutladığımız, toplantılar için Microsoft Teams ile Skype for Business arasında kaldığımız ve birebir görüşmeler için soluğu WhatsApp videoda aldığımız paralel evren gibi görünen yeni gerçekliğimizde, teknoloji bu kez modanın kapsama alanına girdi ve Jacquemus, İlkbahar/Yaz 2020 kampanya çekimini FaceTime üzerinden gerçekleştirdi.

Minimalizm ve maksimalizm arasında mütemadiyen gidip gelen Jacquemus, geçtiğimiz yaz 10. seneidevriyesini Güney Fransa’da yer alan Valensole’daki lavanta tarlalarına İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu sererek kutlamıştı. İlhamını David Hockney’nin 2011 enstalasyonu The Arrival of Spring in Woldgate ve sanatçı çift Christo & Jeanne-Claude’dan alan 500 metrelik podyumda sergilenen yeni koleksiyon, karantina sebebiyle kampanya yüzü göremeyince Jacquemus, Bella Hadid’i görüntülü aramaya karar verdi.

Pek tabii Simon Porte Jacquemus’ün kreatif direktörlüğünü üstlendiği ‘Jacquemus at Home’ isimli kampanyada deklanşöre olmasa da telefonun kamerasına, ‘iddialı’ kareleriyle meşhur Fransız fotoğrafçı Pierre-Ange Carlotti basıyor.

Bella Hadid, iki karede üzerine sadece markanın imzası olan Le Grand Chiquito ile Le Panier Soleil çantalarını ‘giyiyor’. İşin kötüsü, Hadid’in ev haliyle bile FaceTime’da böyle göründüğünü fark edince bir sonraki Zoom aramasında videomuzu açma isteğimiz tümüyle yok oluyor.

Author: Selen Kırtıl

RELATED POSTS