Chanel Spring Summer 2024

FashionOctober 4, 2023
Chanel Spring Summer 2024

Virginie Viard tarafından Fransa’nın güneyindeki Villa Noailles’den sanatsal ruhundan esinlenerek tasarlanan Chanel Spring Summer 2024 koleksiyonu, yüzyılı aşkın bir süredir özgürlüklerle dolu yaşam sanatına modernist bir ortam sunan ve yaratıcılığa adanmış villa ile uzun süreli bağını kutluyor. 

Chanel’in tatili resmeden Spring Summer 2024 koleksiyonu, 100 yıl önce Fransa’nın Hyeres kentinde inşa edilen Villa Noailles’den ilham alırken, Virginie Viard’ın marka başına geçtiğinden beri  benimsediği giyilebilirlik duygusunu bu sezon da devam ettiriyor. Villanın teraslı bahçelerini ve avangart mimarisinin çizgilerini çağrıştıran grafik tüvitler ve çiçek işlemeleri, ışık dokunuşları, kontrast oyunları, renkler ve asimetrilerle noktalanıyor. Bu koleksiyonun kalbinde, rahat ve sofistike bir siluet, kendi soğukkanlılık ve zarafet fikrini ortaya koyuyor. Markanın temel kumaşı tüvitlerin yanı sıra, derin V yakalı uzun elbiseler, kısa takımların üzerine atılan ve kot pantolonlarla stilize edilen kısa ceketler, yakalı ve pullu cepli etek takımlar da koleksiyondaki yerini alıyor. 

Viard, inşa ettiği koleksiyonda Chanel ruhunun doğallığına, zahmetsizliğine ve ikonik görünümüne bir nevi saygı duruşunda bulunurken, markayla temadan ziyade genç bir kadının yaşadığı deneyim duygusuna odaklanıyor.  Baştan sona rahat bir görünüme sahip olan koleksiyon, düz sandaletler, bol tüvit kaftanlar, pelerinli plaj battaniyesi örtülü mayolar ve denimlerle tamamlanıyor. Her görünümün bir aksesuarla tamamladığı koleksiyonda, güneş gözlükleri, kolye ve kemer olarak takılan inci dizilerinin yanı sıra çok sayıda altın zincir de kullanılıyor. 

Author: Yiğitcan Genç

RELATED POSTS