Claire Most

PeopleApril 1, 2016
Claire Most

Claire Most’u, Paris’in genç moda markaları arasında görmeye başlıyoruz – ve Claire’in finans alanında çalıştığını keşfediyoruz… Aynı zamanda Cyclone Magazine için de çalışıyor; e doğal olarak ilgimiz artıyor…

Cyclone Magazine’de ne yapıyorsunuz? Her şey nasıl başladı?

Ben bir web redaktörüyüm, erkek ve kadın giyim hakkında yazılar yazıyorum. Cyclones’cularla bir Nike davetinde tanıştım, yayın editörünü tanıyordum ve bana web sayfasına feminen bir dokunuş katmak istediklerini söylediler.

İlk işin neydi?

Ben 24 yaşındayım, yani ilk işim şuanda sahip olduğum iş: finansal muhasebe. Finans mezunuyum ve Cyclone Magazine’deki işimin hayatımı dengelediğini düşünüyorum: Benim işim figürlerle kısıtlı ve makale yazmak yaratıcı yönümü geliştirmeme yardımcı oluyor.

Yani iki işte çalışıyorsun! Her zaman modada mı çalışmak istedin? Her zaman bu yaratıcı yana sahip miydin?

Aslında hayır, gençken avukat olmak istiyordum (sanırım annemle çok fazla Ally McBeal izledim!) Fakat her zaman bu yaratıcı yana farklı biçimlerde sahip olduğumu düşünüyorum. Çizim, klasik dans ve çömlek dersleri alırdım.

Bir çok Fransız markasıyla işbirliği/modellik yapıyorsunuz. Bu nasıl gerçekleşti? Chateaux Rouge, Come Editions… Bu insanlarla nasıl tanıştınız?

Chateau Rouge için, Youssouf (kurucusu) ve ben birbirimizi Instagram’da takip ediyorduk. Bir etkinlikte tanıştık ve bana model olmak isteyip istemeyeceğimi sordu. Come Edition profilimi Instagram’da buldu ve bana bir email gönderdiler. Sanırım işbirliklerinin/modelliklerin çoğu Instagram’dan geliyor.

Şimdi Paris’te misiniz? Nerelisiniz? Ve Paris sizin için ne ifade ediyor?

Evet, Paris’te yaşıyorum, orada büyüdüm. Babam Cezayirli ve annem Martinique’den geliyor. Paris benim evim.

Daha önce Cezayir veya Martinique’de bulundunuz mu?

Evet, her yıl yaz tatillerinde küçük kardeşimle oraya giderdik. Anne ve babam bize kendi kültürlerini gösterdiği için çok memnunum.

Peki Paris’te dışarı çıktığınızda arkadaşlarınızla nerede takılıyorsunuz, veya nerelerde yürüyorsunuz?

Arkadaşlarıma göre değişiyor ve yemekleri çok seviyorum! Bu yüzden farklı restoranlara gidip yeni şeyler denemeye çalışıyoruz. Sokaklarda da yürüyorum, bazı arkadaşlarım Paris’te yürümeyi çok seviyor – itiraf etmeliyim ki ben kışın metroya binip bir yerden sıcak çikolata almayı tercih ediyorum! Fakat yazın yürümek ve Paris’in küçük sokaklarını keşfetmek harika.

Önceki gün ismini vermeyeceğim Parisli bir stilist ile 90’ların moda magazinleri dönemini ve orijinalliğini ne kadar özlediğimizi konuşuyorduk. Bu konu hakkında ne dersiniz?

Kesinlikle katılıyorum. 90’lardaki bu heyecanın geri geldiğini hissediyorum, bunu Instagram’da, Tumblr’da ve diğer platformlarda görmek mümkün. Tarzımı değiştirdiğimi de fark ettim, daha çok o zamanlar çok popüler olan anne jean’leri ve crop top’lar alıyorum.

Bu anlamda, şuaralar size kim ilham veriyor?
Özellikle tek bir kişi yok, Tumblr’a gidiyorum ve bana ilham verecek fotoğraflara bakıyorum.

Ve bize Paris’te sık sık gittiğiniz bir butik söyler misiniz?
Oh gerçekten bilmiyorum çünkü her alışverişe çıktığımda Zara, Uniqlo, Cos ve daha bir çok butiğe gidiyorum. Ama eğer seçmem gerekirse Zara derdim. (“Eşsiz” değil ama seçenek çok.)

Yılın geri kalanı için planlarınız neler? Modanın daha derinine girecek misiniz yoksa finans ile davam mı edeceksiniz?

Sanırım önce kontratımı tamamlayacağım. Kendime biraz zaman ayıracağım, belki modada daha derine girerim ve moda veya kozmetik endüstrisinde çalışmak üzere finansa geri dönerim.

 

Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS