Culturel Revolution

UnframedMay 11, 2016
Culturel Revolution

İşte yeni nesil gençlik, kızlar ve kadınlığı kamera lensi aracılığı ile gösterme tutkusu. Genç kızların ya da erkeklerin fotoğrafları olabilir fark etmiyor, amaç tamamen günümüz gençliğini kayıt altına almak ve başka bir nesli onurlandırmak.

IRIS GUILLAUME DELLA ROCA

Esin kaynaklarınız neler?

Bir çok insan bana ilham veriyor; sanatçılar, Avedon, Alex Webb, Graciela Iturbide gibi fotoğrafçılar. Ayrıca Michel Jaouen veya Pierre Rabhi gibi dünyayı daha iyi bir yer yapmaya çalışan insanlar.

Özneleriniz neler?

Genelde insanları fotoğraflamayı seviyorum. Bence bir insanı fotoğraflamak istemenizin sebebi nasıl olduğunu bilmesek de o kişiyle bir bağlantımız olmasıdır. Yani modelleri, sokakta gördüğüm insanları, mültecileri, fahişeleri, transseksüelleri, tanışıtığım ve bağlantı kurduğum kişileri fotoğraflıyorum! Bu projede gençleri gösteriyorum, bence yaşamın özel ve büyülü anları bunlar, kırılgan ve gergin. Farklı arka planlar ve tarzlardan Parisli gençlerin bir fotoğraf serisini yaptım. Hepsi güzel ve özel.

Diğer genç kadınları çekmek sizin için neden önemli?

Erkek ve kadınları fotoğraflıyorum ama bir kadın olarak dayanışmanın önemli olduğunu düşünüyorum, dünyada bizlere çok fazla şiddet uygulanıyor, bir çoğumuz hala tacize uğruyoruz ve kötü davranış maduruyuz.

ZARA MIRKIN

Esin kaynağınız kim?

Gençler, metal ve rock’n roll dinleyen erkekler ve arkadaşlarım.

Favori çekim mekanınız?

Doğduğum yer olan Yeni Zelanda’da çekim yapmayı çok seviyorum, özellikle de doğada, ve insanlarla yatak odaları gibi özel alanlarda.

Sizin için bir kadın olarak diğer genç kadınları çekmek neden önemli?

Çünkü kadınları, birçok insanın yaptığı gibi fotoğrafta cinsel obje haline getirmiyorum. Kadın bakışı için, bir kadının güzel bir fotoğrafını çekebilmek harika bir şey.

Kişisel işlerinizde genelde özneleriniz kimler?

Fotoğraflarımdaki birçok insan yakın arkadaşım – derin duygusal bağa ve geçmişe sahip olduğum insanlar. Ayrıca hala sürmekte olan kişisel bir proje için genç metalci erkekleri ve genç kızları fotoğraflıyorum. İnsanları, dünya hala onlara dokunmamışken çekmeyi seviyorum.

Estetiğinizi nasıl tanımlarsınız?

Doğal, özgür, renkli, hayali ve nostaljik.

Diğer genç insanları çekmek sizin için neden önemli?

Sonuçta her şey çevrem ve benle alakalı, yani sanırım yaşlandığım zaman öznelerim de benimle yaşlanacak. Muhtemelen beş yıl içinde komik giysiler giyen bebeklerin fotoğraflarını çekeceğim, kim bilir!

Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS