Daybreak ile Gündelik Yaşama Mola

FashionFebruary 18, 2022
Daybreak ile Gündelik Yaşama Mola

Virgil Abloh imzasını taşıyan Louis Vuitton Pre-Fall 2022 koleksiyonunun ikinci bölümü Mart ayında mağazalarda olmak üzere sunuldu. 

Özel olarak Virgil Abloh’un hayata dair felsefik yaklaşımına bir örnek sunan koleksiyon, spor giyim ve ofis stili kodlarını büyük bir uyumla harmanlıyor. ‘’Felsefem, insanların gerçekten giydiği kıyafetlere hakim olmak. Yaptığım şey bir neslin analizi: insanlar ne satın alıyor ve neden onu giyiyorlar? Bu soru, geleneğe olan ilgi ile gelenekteki değişime de eşit bir şekilde ilgi uyandırıyor. Bu sorular aynı zamanda kendime meydan okumak ve farklı toprakları keşfetmekle ilgili. İşte bu yaratıcı özgürlük,’’ sözleriyle koleksiyonun tasarım mantığını bize açıklayan Abloh, gelenek ve geleneğe meydan okumak arasında bir denge yaratıyor. 

Koleksiyonun arka plan fikrini ise Le Corbusier tarafından inşa edilen Lyon’daki Firminy kompleksi oluşturuyor. Abloh’un tasarım dünyasındaki en büyük ilhamlarından biri olan Le Corbusier’in etkilerini, koleksiyonun işlevsellik ile radikalliği birleştirdiği noktada da hissediyoruz.

‘’Günlük işinizin sizi tanımlamasına izin vermeyin.’ diyen Abloh, gündelik hayatın tekdüzeliğine Daybreak kapsül koleksiyonu ile bir ara vermemizi sağlıyor.

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS