Daylight Charm: Hermès Men’s Winter 2023

FashionJanuary 22, 2023
Daylight Charm: Hermès Men’s Winter 2023

Zamansız tasarımlarıyla gece şıklığını gündüze taşıyan Hermès, yeni sonbahar/kış 2023 koleksiyonunu Paris Moda Haftasıyla beraber UNESCO’nun Paris’te bulunan merkezinde ilgilisiyle buluşturdu.

Erkeklerin kendilerini şık, çekici ve aynı zamanda rahat hissedebilecekleri eşsiz bir koleksiyona imza atan Véronique Nichanian, yaratmış olduğu zamansız parçalarla bir kez daha kendini kanıtladı. Gece şıklığını gündüze taşıma fikrinden yola çıkan tasarımcı, Hermès’nin sonbahar/kış koleksiyonuna zarif ama seksi bir ruh kazandırdı.

Önceki sezonlara kıyasla daha fazla siyahın yer bulduğu koleksiyonda, kahve tonları, antrasit, krem, süt beyazı gibi minimalizme gönderme yapan renkler kullanılıyor. Materyal olarak derinin ağırlıkta olduğu, kopça ve zincir gibi detaylara sahip ceketler, yarım fermuar sweatshirtler, dökümlü ve geniş paçalı pantolonlar, trençkotlar, çiçek baskısı ve renk geçişi olan kazaklar gibi zamansız parçalardan oluşan koleksiyon aynı zamanda farklı dokuma ve aplikeli geometrik desenlere sahip eşarp, büyük şapkalar ve en önemlisi Hermès’in ikonik çantaları olan Birkin, HAC (Haut à courroies) modelleri gibi aksesuarlarla destekleniyor. Rahat ve şık gözüken bu koleksiyon beraberinde ayakkabıcı Pierre Hardy tarafından tasarlanmış çift bantlı ve kalın tabanlı botlarla dengeleniyor.

Author: Merve Gül

RELATED POSTS