Dior’un rüyası: Le Mythe Dior

FashionJuly 7, 2020
Dior’un rüyası: Le Mythe Dior

Dior’un Maria Grazia Chiuri imzalı Sonbahar/Kış 2020-2021 haute couture koleksiyonu, İtalyan film yapımcısı Matteo Garrone tarafından modaevi için özel olarak hazırlanan bir film ile çevrimiçi olarak tanıtıldı!

Dior’un klasik figürleri Maria Grazia Chiuri’nin sihirli dokunuşlarıyla birleşerek fantezi evreninde hayat buluyor. Dior rüyasının ve mitolojisinin bir araya geldiği ”Le Myth Dior”, atölyede minyatür mankenlerin üzerine dikilen elbiseler ile başlıyor ve masalsı bir ormanda elbiselerin sandık içinde yolculuk etmesiyle devam ediyor. Kreasyondaki otuz yedi büyüleyici silüeti yaratırken, sürrealist hareketin beş muhteşem figürü Lee Miller, Dora Maar, Dorothea Tanning, Leonora Carrington ve Jacqueline Lamba’nın çalışmaları ve yolculukları, Maria Grazia Chiuri’ye ilham oluyor.

Film, aynı zamanda 1945 yılında Dünya Savaşı sırasında Fransız modasını tanıtmak adına gerçekleşen Théatre de la Mode’a da atıfta bulunuyor. Dior’un fantastik filmi, Théatre de la Mode’un ışığında, geçirilen zor günlerin ardından özgürlüğü çağrıştırıyor.

 

Author: İrem Atayık

RELATED POSTS