Dj Seinfeld, DJ

PeopleApril 5, 2022
Dj Seinfeld, DJ

Müziğini nasıl betimlerdin?

Nostaljik ve duygusal dans müziği

Üretimlerine neler ilham oluyor?

Geçmiş ve şimdiki deneyimler, hayal kurmak ve Burial ve Actress gibi birkaç diğer sanatçı. Farklı türlerde güzel müzik yapan insanlar bana her zaman ilham verecek.

Vizyonunu sunarken müziği nasıl kullanıyorsun?

Gerçek bir duyguyu ya da kendim hissetmeyi umduğum bir duyguyu kanalize etmeye çalışıyorum. Bir yer ve zaman hayal etmek ya da sahneye hangi müziğin uyacağını hayal etmek bazen yardımcı oluyor. 

Ses yaratırken aynı zamanda bir deneyim de yaratıyorsun, müziğini dinleyenlerin ne deneyimlemesini istiyorsun?

Üretimlerimde savunmasız hislerimi paylaşmaya çalıştığım için, insanların da kendilerini savunmasız hissetmelerini umuyorum. Bazen özgürleştirici bir duygu olabiliyor. İnsanlar bana sık sık yaptığım bazı şarkıların bir tür travma yaşarken onları nasıl etkilediğini anlatıyor ve buna nasıl tepki vereceğimi asla tam olarak bilmesem de, bunu duymak çok şey ifade ediyor. Sanırım orada umabileceğimden daha iyileştirici bir etki var.

Bazı şarkılarında oldukça duygusal voice- note’lar kullanıyorsun. Arkasında özel bir hikaye var mı?

Sanırım çoğu insan onları oldukça etkileyen bir arama, sesli mesaj veya kısa mesaj almıştır. Ben de yaşadım. Küçük bir zaman balonu oluşur ve bu sesli notları duyduktan sonra işler nadiren eski haline döner. Seyrek olarak kullanıyorum çünkü hiçbir şeyi sömürmek istemiyorum. Hayatım üzerinde birkaç kez bir etkisi oldu ve müziğime benzer bir şeyi dahil etmenin hayatımın dürüst bir yansıması olduğunu düşünüyorum.

Hiç İstanbul’da bulundun mu? Şehre en çok hangi şarkı yakışıyor?

Evet! Kız arkadaşım Türk, bu yüzden düzenli olarak gelmeyi umuyorum. En son şehre geldiğimde “Kid Machine – Lost Discotheque Lovers “ı çok dinlediğimi hatırlıyorum, o yüzden bunu söyleyeceğim. 

Seni nostaljik hissettiren bir şarkı?

Omar S – Day

Seni ne dans ettirir?

Gülümsemeler ve bolca sallanma

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS