Donatella Takes Hollywood: Versace FW23-24

FashionMarch 11, 2023
Donatella Takes Hollywood: Versace FW23-24

Versace son koleksiyonu için Hollywood arka planına alarak akıllardan silinmeyecek bir defileye imza attı. Gündelik kıyafetlerden gece elbiselerine, geniş yelpazede bir ürün seçkisi sunan Donatella Versace, çok sevdiği Los Angeles ve insanlarına da atıfta bulundu. 

Oscar’ların da yaklaşmasıyla rotasına Los Angeles’a çeviren Versace, moda ayının bitimiyle iddalı koleksiyonunu beğeniye sundu. Kıyafetleri vücuda bir eldiven gibi oturmasıyla mükemmel silüetler yaratan parçalar, çeşitliliğiyle de oldukça dikkat çekiciydi. 

Her kadının dolabının olmazsa olmaz parçası küçük siyah elbiseler, koleksiyonda kendilerine çeşitli formlarda yer bulmuş. Küçük siyah elbise formu, farklı yaka kesimleri, etek modelleri, düğme, kemer, korse gibi detaylarla çeşitlendirilmiş. Küçük siyah elbiselerin yanı sıra takım elbise konseptiyle de oyunlar yapılmış ve bu takım lookları, jean gibi dokularla eşlenmiş. 

Yine siyahların ağırlıklı olduğu koleksiyonda yanık turuncular, turkuazlar ve Versace’nin ikonik pembesiyle dikkat çekici bir dinamik yakalamış. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS