Donmonique

MusicMay 12, 2016
Donmonique

Bu ödün verilmeyecek durumlardan biri; DonMonique müzik sahnesine çıktı, beat’lerini gerçek rap’e – Lil’Kim’i düşünün – adayarak bizleri delip geçiyor ama işe biraz dekor katarak günümüz gençliğinin kafayı taktığı ünlülerin havalı Doğu Yakası kültürüne işaret ediyor; ilk albümü Thirst Trap’teki Pilates’i ele alalım, teker teker ot, kokain ve Molly için Kendall, Kylie ve Miley referanslarını kullanıyor. DonMonique’in varlığı Brooklyn’de yeni bir hava dalgasına yol açtı ve bunun özellikle erkek egemen bir dünya olduğunu düşünürsek hiç de özür dileyen bir tavrı var; “Ben sadece kendim oluyorum ve bunun için de özür dilemeyeceğim.”

Babası Brooklyn’de ve annesi Bronx’ta olan DonMonique şehrin iki farklı tarzının karışımı bir tavıra sahip. Yetiştirilmesini şöyle anlatıyor “çok eğlenceliydi. Sanki bir çoklarına göre daha hızlı büyümüşüm gibi hissediyorum çünkü New York genelinde hızlı bir şehir. Çabucak programa ayak uydurmanız lazım. İyi yetiştirildim, normaldi diye düşünüyorum.” Yetiştirilmesindeki bu çeşitlilik yeni tür bir vokal ve görsele yol açmış, peki ya sonuç? Thirst Trap; “Thirst Trap benim kendi müzik türüm. Aslında sadece bu aralar popüler olan bir kavramı aldım ve onu kendimin yapıp anlam kattım.” Fikir şu, müzik akıllarda kalıcı ama aynı zamanda seksi ve tatlı, DonMonique’in geçmişte tanımladığı gibi “Açıkçası elimde bir proje olduğunu hissedene kadar sürekli şarkı yapmaya devam ettim.”

Lise yılları..

Lisede pek fazla arkadaşım yoktu. Kendimle baş başaydım. Okula giderdim ve eve gelirdim. Açıkçası nasıl hayatta kaldığımı bilmiyorum.

Karakter…

Ben bir R&B sanatçısı değil rapçiyim!

Çalışma süreci…

Bir çok işimin yapımcılığını Stelios Phili üstleniyor. Beat’leri yaparken son derece ilgiliyim. Genelde ilk önce nakarat ortaya çıkıyor, sonra gerisi üzerine çalışıyorum.

İlham veren müzikler…

Kim, Biggie, Foxy, Earl…

Gelecek…

Pek fazla bir şey söyleyemem ama bu aralar bir çok canlı enstrüman kullanıyoruz diyebilirim! Sonuç olarak bir plak şirketiyle anlaşmak, daha çok tura çıkarak ağımı genişletmek, her şova kendimi adamak ve bir albüm çıkarmak istiyorum.
Here are the facts about DonMonique.

Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS