Eternal Black: Saint Laurent Fall23 Menswear

FashionJanuary 18, 2023
Eternal Black: Saint Laurent Fall23 Menswear

Saint Laurent, Paris Moda Haftası’nın ilk gününde gerçekleşen defilesiyle siyahın elli tonuyla neler yapabileceğini gösterdi. Anthony Vaccarello’nun vizyonuyla hayata geçen koleksiyon, ‘Saint Laurent coolluğunu’ tekrardan bize hatırlattı. 

Saint Laurent, siyahların ağırlıkta olduğu yeni menswear koleksiyonuyla Paris Moda Haftası’nda açılışı yaptı. Paris’deki Bourse de Commerce’un nefes kesen kubbesi altında gerçekleşen defilede Fransız modaevinin tasarımcısı Anthony Vaccarello, çıkardığı silüetlerle adeta bir gölge oyununu andırdı.

Modellerin bir çemberin etrafında dönerek tamamladıkları podyumda boy gösteren modeller siyah uzun trençkotlar, suratlarını kapatan boğazlı yakalar, büyük siyah güneş gözlükleri ve sivri burunlu botlarıyla gotik ile coolu buluşturdu. Pelerini andıran dış giyim parçaları, bolca kapüşon, ipek gömlekler ve transparan üstlerle zamansız bir şıklık yakalarken, Saint Laurent’den görmeye alışık olduğumuz bol deri looklarla dna’sına sadık kaldı. Deri looklar yün, kaşmir, şifon ve parlak rugan kumaşlarla desteklendi. Neredeyse tamamen siyah bir renk paletinden oluşan bu koleksiyonla bir risk alan Vaccarello, moda severlerin takdirini toplamayı başardı. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS