Evolving a Sense of Style: Miguel Becer

FashionJuly 19, 2019
Evolving a Sense of Style: Miguel Becer

Madrileño modasının söyleyecek pek çok şeyi var – özellikle de şimdi. Kurucusu Miguel Becer: İspanya, Madrid’de kendi markası ManéMané’yi kurmak için yıllarını harcayan genç bir tasarımcı. Gelişen bir marka olmanın bilinmeyenleri hakkında ve bin yıllık, hızlı moda endüstrisine yeni bir ifadeyle kadın giyimine sesiyle nasıl katkıda bulunduğu hakkında daha fazlasını öğreniyoruz.

ManéMané’nin stilini birkaç kelimeyle nasıl tarif edersiniz?

Ahh! Bu zor bir soru… ManéMané’nin stili benimle birlikte büyüyor ve her gün kim olduğuma bağlı olarak değişiyor ama bu tarzın bir kısmının gelenek, halk kültürü ve fütüristik bir bakış açısı ile ilgili olduğuna tamamen eminim.

Bize ekip ve stüdyo ortamınız hakkında daha fazla bilgi verir misiniz?

ManéMané hakkında en çok sevdiğim şey bu. Biz çok genç yaratıcılardan oluşan çok küçük bir ekibiz ama aynı zamanda çok tutkulu ve güçlüyüz.

ManéMané’

Bugünün İspanyol modası hakkında ne söylersiniz?

Bence İspanyol Modası büyük bir an yaşıyor. Kendi bakış
açımızı ve moda yapmanın yeni bir yolunu yaratmaya çalışıyoruz. ManéMané’nin bu yolculukta büyük bir rol alması muhteşem bir duygu.

Madrid merkezli bir moda evi olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Madrid benim şehrim. Her köşeyi, her zanaatkârı, nereye gideceğimi, ne yapacağımı ve diğer her şeyi biliyorum… Ve en önemlisi; İspanya’daki insanlar çok cana yakın ve bu kesinlikle birlikte çalışmayı kolaylaştırıyor.Madrid’in modadaki en büyük güç olmadığını biliyorum ama bunu değiştiren hareketin bir parçası olmak benim için çok heyecan verici.

ManéMané’

Mevcut moda trendleri arasında sizin için büyük bir HAYIR nedir?

Bunun illa trendlerle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Benim
için, moda ile ilgili büyük bir HAYIR, modanın sadece para ya
da abeslik ile ilgili olduğunu düşündüğünüz zamandır. Moda fikirlerin, mesajların, kültürün ve tabii ki ticaretin bir birleşimidir.

Sezonluk programınız ve iş modelinizle ilgili büyük bir değişikliğe giriyorsunuz: Bu tam olarak ne hakkında?

Evet, ManéMané’nin doğasını ve zanaatını modanın şu andaki hızına adapte etmeye çalışıyorum. En önemli değişiklik, koleksiyonu pek çok erişilebilir platformlarda sunacağımız ve bir podyum şovu planlamayışımız – henüz pek bir şey söyleyemem. Bu bir sürpriz!

Şu anda yeni bir koleksiyon üzerinde çalışıyorsunuz – Bu süreçte sizi en çok etkileyen şeyler neler?

Kültürel referanslar ve biraz müzik ve şehir kabileleri dokunuşu. Bir sonraki ManéMané kızı Punk ile Rönesans arasında bir karışım olacak.

ManéMané’

Erimiş güneş gözlük çerçeveleriniz dünya çapında çok popüler oldu – Bu büyük ilgiyi bekliyor muydunuz?

Kesinlikle hayır, ekibim ve benim için büyük bir sürpriz oldu. Çok özel bir tasarıma ve kaliteye sahip olması için güneş gözlükleri üzerine çok çalıştık. İlgiden gerçekten çok memnunuz.

ManéMané için sırada ne var?

Bir sonraki adım için istediğim şey; ManéMané’nin yeni, belirli bir görüş ve ifadeye, bir manifestoya, sese sahip olmasını istiyorum. Bunun üzerinde çok çalışıyoruz.

ManéMané’
Author: Kemal Yılmaz

RELATED POSTS