FENDI, İkonik Baguette Çantası ile İtalyan Zanaatkarlığını Onurlandırıyor

FashionNovember 30, 2021
FENDI, İkonik Baguette Çantası ile İtalyan Zanaatkarlığını Onurlandırıyor

“Hand in Hand” adını verdiği koleksiyonunu duyuran FENDI, İtalyan zanaatkarlığına olan takdirini İtalya çapındaki lokal ustalar ile iş birliği yaparak onurlandırıyor. Markanın 1997 yılında Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanmış Baguette çantasından yola çıkan proje, uygulamalı sanatlarda tecrübeli ustaların bu ikonik formu yorumlaması ile hayat buluyor. “Hand in Hand” koleksiyonunu kutlamak için aynı zamanda yeni nesil bir sanat sergisi duyuran FENDI, bu girişimini Roma’daki Palazzo Della Civilta Italiana içinde sunmaya hazırlanıyor.

“Hand in Hand” isimli projede farklı atölyelere Baguette çantayı yeniden yorumlaması için çağrıda bulunan FENDI, zanaatkarların lokal yeteneklerini kullanarak geleneksel tasarımlarını bir sanat objesine dönüştürmesi için alan açıyor. “Hand in Hand” yani ‘el ele’ ismi yerel ustaların elleri ile FENDI tasarımcılarının ellerini temsil ediyor. Eşsiz bir işbirliğine hayat veren bu girişim, antik el yapımı teknikler ile yüksek değeri birleştirerek bu eşsiz parçaları oluşturuyor. Ustalıkla yapılan FENDI ürünlerine ek olarak, “hand in hand” insan ilişkileri arasında güçlü bir bağ kurarak, İtalyan zanaatkarlarının ender ustalık, yaratıcılık ve el becerisini koruma ve aktarma yolunda önemli bir adım atıyor. Ortaya çıkan birbirinden farklı ve zengin ürünler, değerli metallerin, taşların, detaylı mozaiklerin, pamuklu işlemenin ve mükemmel kalıplanmış derinin güzelliğini göz önüne seriyor.


FENDI, hepsi İtalya’nın farklı şehirlerinden lokal zanaatkarlar ile ortak olarak yarattığı 20 farklı Baguette tasarımını, Palazzo della Civilita Italiana ‘nın giriş katında sunmaya hazırlanıyor. 30 metre uzunluğunda, siyah cilalı multimedya masaların üzerinde bir enstalasyon ile gösterilecek değerli Baguette çantalar, kullanılan materyaller ve üç boyutlu bir atölye simülasyonu ile sergileniyor. 9 Ocak 2022 tarihine kadar açık olacak bu eşsiz sergi, ziyaretçilerini bekliyor.

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS