Gucci ile Beş Çayı 

DesignAugust 2, 2022
<strong>Gucci ile Beş Çayı </strong>

Gucci, oturma odanızı kendinize gösterdiğiniz özen kadar cömertçe giydirmenize yardımcı olmak istiyor. Kreatif direktör Alessandro Michele’in Gucci Décor kampanyası, mükemmel bakımlı bir budama bahçesinde yer alıyor ve yaratıcı tasarımcının alışılmışın dışı zevkini yansıtıyor.

Alessandro Michele anında fark edilebilen estetik bir zevke sahip. 2015’te Gucci’nin kreatif direktörü olarak görev almasından bu yana ister podyumda, ister kırmızı halıda, isterse kampanyalarında olsun markayla birebir özdeşleşti ve her üründe onun imzası olduğu çok belli. Söz konusu koleksiyonda sandalyeler, minderler, duvar kağıtları ve seramik sofra takımları da dahil olmak üzere bir dizi nesne ve mobilyaya uygulanan hayvan totemlerinin yeni yorumları var. Marka, 2017’den bu yana ev eşyalarını müşterilerle buluştursa da mumları kapaklı metal kaplarda sunmasını ilk defa görüyoruz. Ancak koleksiyonda ufak tefek şeyler ve masa aksesuarlarından daha fazlası var. Duvar kağıdı ve minderler renkli yorumları sayesinde koleksiyona eğlenceli bir enerji getiriyor. Altın tonlu metal süslemeler ve püsküller sayesinde sandalyeler, 18. yüzyıldan ilham alan görünümünü tamamlıyor.

27 Temmuz’da yayınlanan koleksiyon fotoğrafları, Marie Antoinette’le çay saatinin hemen ardından çekilmiş gibi. Neyse ki Gucci, sadece kıyafet üretmiyor. 

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS