Hands On

FashionApril 27, 2022
Hands On

Lüks ama sportif çizgisiyle tanıdığımız Fransız marka Pyer Moss, ürün seçkisine el çantalarını da ekleyerek kadın çanta ve ayakkabılarından oluşan yeni koleksiyonunu öne sürüyor.  

2013 yılında Kerby Jean Raymond tarafından kurulan Pyer Moss, aktivizmi ve ortak kültürel mirası yaşatmayı amaçlayan bir giyim markası. Markayı bir sanat projesi ve aynı zamanda bir sosyal deney olarak kodlayan Raymond, kendi sesini de bu kurduğu marka platformu üzerinden duyuran bir tasarımcı. Lüks ve spor giyimi birleştiren Pyer Moss, geçen yaz Paris Haute Couture haftasında koleksiyonunu sunan ilk siyahi tasarımcı olan kurucusu ile vadettiği marka kodlarına uygun olarak ilerlediğini gösteriyor. 

Nisan ayı başında sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeni çanta ve ayakkabı koleksiyonunu duyuran Raymond, büyüdüğü yer olan Brooklyn’deki devasa billboard’u hesabından paylaşmıştı. Çizgi filmvari el motiflerinin, geometrik tasarımlar ve canlı renkler ile birleştiği koleksiyon; cüzdan, omuz çantası ve el çantası olarak sunulacak. Oldukça avant-garde bir çizgide olan 3D tasarımlı çantalar, %100 İtalyan derisinden. Ayakkabı koleksiyonunda ise diz üstü çizmeler, açık burunlu sandaletler, bilekte botlar ve topuklular; çantalarda kullanılan siyah, sarı ve kırmızı renk skalasını devam ettiriyor. 

21 Nisan’da satışa sunulan koleksiyon Shikeith tarafından fotoğraflanırken, ürünlerin renkli ve avant-garde dünyasını yansıtan kampanya görselleri ise tasarımları bir adım daha öne taşıyan nitelikte.  

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS