Henrie Kwushue, Sunucu, DJ ve İçerik Yaratıcısı

PeopleMay 5, 2021
Henrie Kwushue, Sunucu, DJ ve İçerik Yaratıcısı

Henrie Kwushue’e sosyal medyada ilk rastladığınızda tam bir enerji patlaması ve çoğu zaman pozitif bir ruh hâline sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Haksız da değilsiniz. Evet bunlar doğru, Henrie adeta pili bitmeyen bir oyuncak gibi. Sosyal medya tutkunu, oyun delisi, tam bir müzik radarı ve konuşmaya bayılıyor ama onu tanımlayan şeyler sadece bu kadar değil. Henrie için toplumsal meseleler hakkında konuşmak da bir hayli önemli. Irk ve cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor, “Is Your Area Changing?” adlı bir belgesel serisi var, Birleşik Krallık’ta bir MOBO ödülüne aday gösterildi. Son zamanlarda bize ilham veren Henrie’yi sizinle de tanıştırmak istedik.

Bir içerik yaratıcısı olarak sosyal medyasız bir gelecek hayal edebiliyor musun?

Sosyal medyanın olmadığı bir geleceği hayal edebileceğimi sanmıyorum. Çünkü bugün etkileşimde bulunduğumuz tüm içerik tam anlamıyla sosyal medyada var, bu nedenle içeriği yaratmanın yanı sıra sosyal medya olmasa içerikleri başka nerede tüketebileceğimizi de hayal edemiyorum. Sosyal medya, içeriğin viral hâle gelmesine izin veriyor ve topluluğunuzda olmayan kişilerin de bundan keyif almasını sağlıyor. Bence bu inanılmaz bir şey.

Irk ve cinsiyet eşitliği meselelerine önem verdiğini biliyorum. Bu konudaki farkındalık için yapabileceğin tek bir şey olsa bu ne olurdu?

Bu konularda farkındalık yaratmak için yapabileceğim bir şey olsaydı ve tükenmez kaynaklara sahip olsaydım, muhtemelen bir bütün olarak eşitlik ve bunun dünyadaki farklı insanları nasıl etkilediğiyle ilgili bir gündüz kuşağı televizyon şovum olurdu. Çünkü gündüz kuşağı muhtemelen birçok insanın ilk etapta izleyeceği şey ve bu konular gerçekten gündüz programlarında konuşulursa bu bir çeşit devrim niteliğinde olur.

Duymaya tahammül edemeyeceğin bir müzik türü var mı?

Heavy metal en az sevdiğim tür.

Senin için en ilham verici anı nasıl tanımlarsın?

Hayatımdaki en ilham verici an, Birleşik Krallık’ta bir MOBO ödülüne aday gösterildiğim zamandı. Bu benim için çok büyük bir andı çünkü asla beklemiyordum ve tamamen kariyerimin başında ortaya koyduğum bir içeriğe dayanarak “en iyi kişilik” kategorisinde aday gösterildim. Yeni başlamama rağmen bir MOBO ödülü adaylığım vardı. İnanılmaz.

İlk belgesel dizin “Is Your Area Changing?” nasıl ortaya çıktı? Bu seriyi

oluştururken neyi amaçladın?

“Is Your Area Changing?”i üniversiteden yeni mezun olduktan sonra yaptım. Londra’dan ayrıldığım o üç yıl içinde alanım tamamen değişmişti. Belgelemenin gerçekten önemli olduğunu hissettim çünkü herkes kendi arasında konuşuyormuş gibi görünüyordu, ancak bundan hiçbir zaman gerçek bir içerik yaratılmamıştı. Amaç temelde insanları konuşturmaktı; soylulaştırmanın iyi ve kötü yanları hakkında farkındalık yaratmak ve Londra’nın birkaç tanınmış bölgesinde son on yılda yaşanan köklü değişimi belgelemek.

Hangi şarkı seni çocukluğuna götürür?

Bana çocukluğumu hatırlatan birkaç şarkı: Destiny’s Child – Bootylicious, Christina Aguilera – Genie in a Bottle,  Nelly and Ashanti – Always on Time, Chipmunk – Who are you,  N-Dubz – Better Not Waste My Time.

Pandemide kazandığın en tuhaf alışkanlık ne oldu?

Şu anda salgın nedeniyle birçok oyun oynuyorum ve oyunları büyük ölçüde değiştirmeme izin veren bazı modlar indirdim. Artık Sims karakterim altın bir dişe, Afro saçlara ve bir kaş piercingine sahip olsa da yine de bir bebek bakıcısı olabilir. ☺

“Who We Be TALKS” podcast serinde en unutamadığın bölüm ve an

hangisiydi?

Şovda Saweetie’nin olması inanılmazdı. Bence o bugüne kadar ağırladığımız en uluslararası sanatçımızdı ve bu başlı başına bir andı.

Bize 2020 senesini tanımlamanı istesek?

Analog mu dijital mi?

Analog. Çünkü saati sabah ya da akşam fark etmeksizin 8 olarak görmek istiyorum. 8 ya da 20:00 olarak değil.

Her radyo programına başlarken heyecanlanıyor musun, seni rahatlatan

totemlerin var mı?

Radyo programı öncesinde biraz gergin oluyorum. Ama yapımcımla 15 dakika önceden o haftaya kadar olan şeyler hakkında konuşmak beni rahatlatıyor.

Sabahtan akşama dek hiç konuşmadığın bir gün oldu mu, nasıldı?

Maalesef sabahtan akşama kadar konuşmadığım tek bir gün bile olmadı. Sanırım tatile ihtiyacım var.

Şu an yaptığın işi yapıyor olmasaydın hangi mesleği seçerdin?

Her zaman küçük çocuklara öğretmenlik yapmak istemişimdir. Hem çok komikler hem de daima direkt olarak doğruyu söylüyorlar.

Tekrar izlemekten bıkmayacağın bir dizi ya da film?

Bob’s Burgers

Bu sene Spotify dinlemelerinde birinci sırada hangi şarkı vardı?

Headie One ft Young T & Bugsey – Princess Cuts

Sırada ne var?

Umarım çok heyecan verici olacak bazı TV işleri yapabilirim. Yurt dışında da DJ’lik yapmayı çok isterim.

Bize selfie stilini göster?

Author: Burcu Dimili

RELATED POSTS