House of Paper: Kağıthane

DesignApril 1, 2013
House of Paper: Kağıthane

Kağıttan uçak yaparken bile zorlanan bir insan olarak, kağıdın geçirdiği evrim karşısında şaşkınım.

Kağıthane’deki her ürün tasarımın ve zeka ile birlikteliğinin sonucu.

Kağıthane’de, İstanbul’un kedileri, bitkileri, yemekleri, tipleri, sokak tabelaları ve gemileri birbirinden neşeli tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ajanda, defter, takvim gibi en basit ihtiyaçlar maksimum yaratıcılıkla karşılanıyor.

Kağıthane’dek ürünlerin tamamen Türk tasarımcıların eseri olması ve Türkiye’de üretilmesi ise ayrı bir mutluluk kaynağı… Emine Tusavul, tasarım kadrosu ile beraber çoğu ürünün tasarımını üstlenirken genç tasarımcılar ile de birlikte de Kağıthane’ye özel ürünler üzerinde çalışıyor.

Kağıthane’de karşılaşacağınız ürünler kağıttan ve yansımalarından oluşuyor. Metaryali ne olursa olsun Kağıthane’deki ürünlerin ortak özelliği; hiç birine ihtiyacınız olmasa da onları gördüğünüzde duyacağınız hepsini birden alma arzusu oluyor.

Kağıt, kimi zaman origami üzerinden bir oyun kimi zaman bir takvim, bir bloknot, bir amerikan servis olarak karşınıza çıkıyor. Tekstilden ofis ürünlerine kadar farklı ürün gruplarında kağıdın yansımaları sunuluyor. Seçiminiz ne olursa olsun bu dükkandaki her ürün sizi gülümsetiyor. Güzel anıları hatırlatmak ve İstanbul’un güzelliklerine değinmek üzere tasarlanan ürünleri ile Kağıthane’nin bağımlılık yarattığı gerçeği ise kaçınılmaz.

Üç haftada bir yeni bir ürünü mağazalarına taşıyan Kağıthane, her ziyaretinizde sizi şaşırtacak. Nişantaşı ve Karaköy dükkanlarında uzun saatler geçireceğinize inandığım Kağıthane, günlük hayatınıza bol miktarda neşe ve tasarım katacak.

www.kagithane.com.tr

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS