It’s not a contest – Yeliz Korkmaz

EditorialJune 16, 2024
It’s not a contest – Yeliz Korkmaz

Yeliz, gittiği her yere yanında sevgiyi götüren biri. En iyi veya en kötü… Hangi anında olursa olsun etrafında açan çiçekleri görmemek mümkün değil. Hayatın getirdiği her şeye karşı, doğalında ve akışında. Görünürde adeta eforsuzca, dans ediyor ve dans ediyor. Bu bir yarış değil ama Yeliz kazanma umudunu ruhunda taşıyor.

Senin için dönüm noktası neydi? 

Benim dönüm noktam sosyal medyada içerik ürettiğimi babamın öğrendiği an diyebilirim. O zamanlar lise son sınıf öğrencisiydim. Yaklaşık 1 yıldır içerik üretiyordum ve henüz aileme söylememiştim. Annem öğrendiğinde beni koruma içgüdüsüyle sosyal medyayı bırakmamı istedi. Ne kadar bıraktım desem de gizli gizli devam ettim. Annem de en sonunda bir gün babamı çağırıp tüm olan biteni anlattı, videolarımı izletti. Her genç kız gibi ben de babamdan korkuyordum tabii ki. Babam videoları tepkisizce izlerken tir tir titrediğimi hatırlıyorum ama beklediğimin aksine çok sakin ve destekleyici yaklaştı ve devam etmemi istedi. Annem için de benim için de şok edici bir tepki olmuştu. O günden sonra babamdan aldığım güç ile sosyal medyaya devam ettim. Şimdi ise buradayım.

Hayatta ne olarak var olmak istediğini nasıl anladın, mesleki kararların kişiliğinle ne kadar paslaşır? 

Aslında kendimi bildim bileli ne yapmak istediğimi ve nasıl var olmak istediğimi biliyordum. Çevrem de bunun bilincindeydi diyebilirim. Çocukluğumdan bugüne kadar yaptığım her şey beni bugüne ve bundan sonrasına taşımak içindi. 

Gelecek senin için neyi ifade ediyor? 

Gelecek için çok heyecanlıyım, uzun ve kısa vadede çok güzel planlarım var ve gerçekleştirmek için sabırsızlanıyorum. Geleceği kendi ellerimle şekillendirebileceğim fikri, benim için gerçekten motive edici. Bu yüzden her gün kendimi geliştirmeye ve ileriye doğru adımlar atmaya odaklanıyorum. 

Kazanma- kaybetme duyguları hayatında nasıl bir alan kaplıyor? 

Tek kelime ile ‘’tecrübe’’ diyebilirim. Çünkü bir şey kazandığımda da kaybettiğimde de bu bana artı olarak çok fazla şey katmış oluyor. 

Ne gerçekleştiğinde kendini kazanmış” olarak tanımlayabilirsin? 

Kendime koyduğum hedeflerime ulaştığımda, kendimi olmak istediğim yerlerde gördüğümde kendimi kazanmış olarak hissedebilirim, bunun verdiği his bambaşka bir şey. 

Creative Direction and Interview by Duygu Bengi

Fashiıon Direction by Burak Sanuk

Photography by Mesut Adlin

Fashiıon Editor Murat Şentürk

Make Up by Birce Selcik

Hair by Rıdvan Deniz

Creative Production by BI Creative

Creative Team Belgin Demirhan, Şevval Küçüktır, Tunga Yankı Tan, Umutcan Öncü⁠

Hair & Make Up Assistant Hatice Sayın

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS