İzolasyon Günlerinde Denemeniz Gereken 10 Cilt Bakım Ürünü

BeautyMarch 27, 2020
İzolasyon Günlerinde Denemeniz Gereken 10 Cilt Bakım Ürünü

Evden çalışma, karantina, sosyal izolasyon, evde spor gibi karantina günlerinde kişisel rutinlerimizi kaybetmeden aynı sosyal ve kültürel bakışımızı korumaya çalıştığımız yeni bir rutini benimsiyoruz. Ne izlemeli, ne dinlemeli, nasıl formda kalacağız, cildimize nasıl bakacağız gibi sorularla boğuşurken “cilt bakımından” başlamak istedik. Ekrana bakma oranınız geçen aydan bu yana %70 oranında artmış olabilir, cildiniz D vitaminine hasret kalabilir ya da gözlerinizin altındaki mor halkalar her geçen gün artabilir… Based Istanbul ailesi de ortak kaygıları taşıyor ve denemekten pişman olmayacağınız ürünleri sıralıyoruz.

1.Laneige Eye Sleeping Mask – Gözler İçin Gece Maskesi

Canlı bakışlarla uyanmayı kim istemez? Gözlerinize inanılmaz bir canlılık sağlayan bu maske; gece boyunca derinlemesine cildi nemlendirirken, seramik aplikatörü sayesinde yorgun gözleri rahatlatır. Şişmiş gözleri rahatlatmaya yardımcı olur ve uyku sırasında ideal bir nemlendirme seviyesi sağlar.

2.Origins Ginzing Energy Boosting Moisturiser 

Cildinizi ışıltısına kavuşturun! 72 saate kadar nemlendirme, ılıştı, vitamin… Donuk ve yorgun ciltlere gerçek bir parlaklık sağlamak mümkün.

3.Pixi Glow Tonik

Cildi bağlayan, donuklaştıran ölü deri hücrelerini çözüp, cildin ışıltısını açığa çıkaran Pixi Glow Tonic, türünün kült ürünlerinden. Bir pamuk ped yardımı ile temiz cilde uygulayın ve mucizeye şahid olun! Unutmayın, göz çevresi hariç!

4.Dr.Jart Cicapair Kaplan Otlu Onarıcı Serum

Cildi korur, yatıştırı ve yeniden yapılandırır. Hafif dokunuşlarla uyguladığınızda maksimum emilim sağlayabilirsiniz!

5.Foreo Akıllı Maske Terapisi Cihazı

Foreo cilt bakım rutinlerinizi bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Yeni ürünü maske terapi cihazı güzellik merkezlerinde uygulanan özel methodları evinize taşıyor. Foreo uygulamasını indirip telefonunuzla cihazı işlem için yönlendirin, uygulamak istediğiniz maskeyi yerleştirip paketteki barkodu telefonunuzla okutun, ve bingo! Maskeniz olması gerektiği şekilde uygulanmaya hazır sizin tek yapmanız gereken cihazı önerilen şeklinizde cildinizede gezdirmek, işlem tamamlandığında Foreo kendiliğinden kapanacaktır.

6.La Mer Crème de la Mer

Ve bir klasik! La Mer’in en çok tercih edilen nemlendiricisi Crème de la Mer, cilt bariyerlerini güçlendirerek cildin nem tutma kapasitesini arttırır ve cilde eşsiz bir doku kazandırır. Çizgiler ve kırışıklıklar gözle görünür bir şekilde kaybolurken yerini ipeksi bir dokunuşa bırakıyor.

7.Wishful Yo Glow Enzyme Scrub

Yo Glow Enzim Scrub, cilde ışıltıyı geri kazandırmak için ananas ve papaya enzimleri, BHA ve AHA kombinasyonu ile zenginleştirilmiş nazik ama güçlü bir peelingtir. Huda tarafından test edilen bu devrim niteliğindeki 3’ü 1 arada scrub, saniyeler içinde pürüzsüz, parlak bir cilt ortaya çıkarır.

8.Yves Saint Laurent Light Up Serum

Parlak ve pürüzsüz bir cilt için YSL yorumu! Sarılıkları ve siyah noktaları ortadan kaldırarak cilt tonunu eşitler.

9.Sephora Collection Kağıt Yüz Maskesi

15 dakikada yenilenmeyi kim istemez ki? Yeşil çaylı yüz maskesi ile cildi yatıştırmak, parlaklığını almak ve sivilce görünümünü minimalize etmek mümkün.

10. Chanel Le Lift

Karantina günlerinin başlaması ile tüm influencer’ların bu ürün ile selfie’leri etrafa döküldü. Gözleri anında canlandıran uzman ikili. İki adımda aydınlık görünümü güçlendirir: vitamin kompleksli yaşlanma karşıtı serumun roll-on ile masaj yaparak uygulanması ve ardından canlandırıcı etkiye sahip göz bantlarının uygulanması. Benzersiz ve anında gözle görünen sonuçları da beraberinde getiriyor, siz de kendinizi şımartın!

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS