Kağıttan Heykeller

DesignOctober 6, 2014
Kağıttan Heykeller

Deniz Yılmaz ve Türker Akman, hayallerini kağıtla gerçeğe dönüştüren iki yaratıcı isim. İzledikleri filmlerin birinde gördükleri bir karakterin kağıttan maketini başarılı bir şekilde yapan ikili “Anything with paper” mottosuyla kurdukları Papier Atelier ile yaptıkları heykeller ve atölye çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Kağıdın günlük hayatta hak ettiği değeri bulamaması ve bu basit ürünün tasarımla nelere dönüşebileceğini görmek ikilinin en büyük motivasyonu! Bizlerin ise hayranlık sebebi! Woody Allen’dan İlhan Erşahin’e pek çok ünlü simayı kağıttan heykele dönüştüren Papier Atelier, özel sparişlerinizle sizin hayallerinizi de gerçeğe dönüştürmeye hazır!

Papier Atelier’in kağıttan heykeller deneyimini birebir yaşamak isteyenler için düzenlenen workshop çalışmalarında önceden belirlenen modeller üzerinden hazırlanan kalıplar kesip, yapıştırılıyor ve boyanıyor. Ortalama 8 saatlik bir zaman dilimine yayılan bu bir günlük workshop’ın sonunda herkesin kendisine ait bir kağıt heykeli oluyor. Workshop’lar hakkında bilgi almak için instagram.com/papieratelier ‘i takip edebilirsiniz.

Heykeller şuanda sadece www.papieratelier.com adresinde satışta.

Author: Bilge Bengi

RELATED POSTS