Karmaşanın İçindeki Düzen – BURBERRY

FashionFebruary 20, 2019
Karmaşanın İçindeki Düzen – BURBERRY

Geçtiğimiz günlerde Riccardo Tisci, Burberry çatısı altındaki ikinci şovunu gerçekleştirdi. Tate Modern Tanks sana galerisinde düzenlenen şovda, markanın ‘Tempest’ temalı 19’ Sonbahar/Kış koleksiyonu tanıtıldı. İngiliz kültürü ve ikliminin çatışmasına dikkat çekilen koleksiyon, iki bölüm halinde sunuldu. Şovda geleneksel/resmi ve modern/asi olmak üzere birbirine zıt iki farklı atmosfer hakimdi.

Tisci’nin oluşturduğu yeni ve yenilikçi silueti temsil eden 106 parçalık koleksiyonda, siyah ve toprak tonlarının egemenliğinde araya serpiştirilmiş turuncu, kırmızı ve yeşil tonlarını görmek mümkün. Defileyi iki ayrı bölümde incelemek gerekirse geleneksel atmosferde, tasarlanan takım elbiselerle daha resmi bir görünüm yaratılmış. Sonbaharın etkisine kapılıp gittiğimiz bu bölümde, deri, şifon, saten ve triko gibi kumaşlara sıkça rastlıyoruz. Şovun diğer perdesi olan modern bölümünde ise, spor görünümler ön planda. Erkeklerde eşofmanlar ve puffer montlar –özellikle İngiliz Bayrağı detayı olan-, kadınlarda ise balon kol ve korse formlu detayları dikkatimizi çekiyor. Tisci geleneksel ‘Burberry Deseni’ ve ‘Burberry Trençkot’una da koleksiyonunda yer vermeyi atlamıyor.

Gigi Hadid, Irina Shayk, Natalia Vodianova, Anok Yai, Freja Beha Erichsen başta olmak üzere birçok başarılı model podyumda yer alırken, Kacie Hall, Anna Ross, Lulu Reynolds gibi isimler “New British Faces” olarak basına tanıtıldı. Art Nouveau akımının hakim olduğu ıslak görünümlü göz dolduran saç modellerinde ise Guido Palau imzası vardı. En az şovdaki atmosfer kadar zıtlıklara hakim olan defile müzikleri M.I.A tarafından düzenlendi.

İki sezondur Burberry görünümünü farklı noktalara taşıyan Tisci, bizi şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor. Bundan sonra atacağı her adımı da heyecanla takip ediyor olacağız!

Author: Burcu Ece İlgü

RELATED POSTS