Les Benjamins çanta koleksiyonu tuvale dönüşüyor!

FashionMarch 31, 2020
Les Benjamins çanta koleksiyonu tuvale dönüşüyor!

Les Benjamins kadın koleksiyonu baş tasarımcısı Lamia Al Otaishan Aydın ve sanatçı Sedef Gali, moda ve sanattan beslenen güçlerini birleştirerek ikonik bir iş birliğine imza attı. Les Benjamins İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunda yer alan çantaları kendi stüdyosunda boyayan Sedef Gali, Kadınlar Günü’nden aldığı ilhamla 17 parçalık bir kapsül koleksiyon hazırladı. Her biri eşsiz parçalara dönüşen bu çantaların hikayesini dinlemek için bir araya geldiğimiz Lamia Al Otaishan Aydın’la, sanat ve moda birlikteliğinden doğan koleksiyonun yaratım süreçlerini ve Les Benjamins kadınını konuştuk.

Sedef Gali ile Kadınlar Günü kapsamında ikonik bir iş birliğine imza attınız. Öncelikle ortaya çıkardığınız kapsül koleksiyonun hikayesini dinleyebilir miyiz sizden?

Yeni İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonumuzda tanıtılan mikro ve mini çantalarımızı Kadınlar Günü kapsamında özelleştirmek için sanatçı Sedef Gali ile iş birliği yapmaya karar verdik. Bunun arkasında daha spesifik bir hikaye yok, kadınlar tarafından, kadınlar için yapılan ortak bir proje.

Sedef Gali ile nasıl bir yaratıcı süreçten geçtiniz?

Sedef’in stüdyosuna gittim ve ne yapmak istediğimizi konuştuk. Her şey kolay ve pürüzsüzdü. Sedef gibi yaratıcı insanlarla çalışırken, katı beklentiler belirleyerek yaratıcılıklarını sınırlamak istemezsiniz. Bu yüzden sevdiği şeyi yapacak alana sahipti ve sonuç harikaydı.

Bu 17 parçalık özel kapsül koleksiyonu hazırlarken nelerden ilham aldınız?

Kadınlardan ve her gün yaptığımız şeylerden ilham aldım. Biz toplumu oluşturuyoruz; nesiller doğuruyoruz ve yetiştiriyoruz. Sedef’le ortaya çıkardığımız iş birliği koleksiyonumuzdan bir çanta sahibi olan tüm kadınların, güçlü ve özel hissetmelerini istedim.

Les Benjamins kadınını nasıl tanımlarsınız?

Les Benjamins kadını benim, sensin, annen, kızın ve arkadaşın. Kadın koleksiyonunu tasarlarken belirli bir kişiyi düşünmüyorum. Les Benjamins kadını bir öğretmen, bir avukat, bir sanatçı, bir atlet olabilir. Les Benjamins kadını, her kadındır.

Sedef Gali’nin resimlerini taşıyan kapsül çanta koleksiyonunu keşfetmek için Les Benjamins’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Author: Berin Somay

RELATED POSTS