Let The Creativity Bloom: LEGO Botanical Collection

DesignApril 22, 2022
Let The Creativity Bloom: LEGO Botanical Collection

Masamızı süslemek için her ne kadar mis kokulu çiçekler güzel bir öneri olsa da yeni koleksiyon biraz daha orijinal bir şey arayanlara hitap ediyor, canlı renkleriyle baharın kapısını aralıyor. 

Sadece küçüklere hitap etmediğinin göstergesi yeni koleksiyon için uzaktan lego olduğunu anlamak mümkün değil. LEGO, Botanical Collection’a iki yeni set ekleyerek “Orkide” ve aloe vera, kaktüs ve lavanta gibi birçok çiçekten oluşan “Sulu Meyveler” modellerini sunuyor. 1 Mayıs 2022 itibariyle LEGO internet sitesinde piyasa sunulcak ürünler için Orchid, Succulents, Flower Bouquet, Bonsai ve Bird of Paradise’dan oluşan Full Collection’da isteyenler sadece favori çiçeklerini alabilir. Geniş renk paleti ve farklı boyuttaki parçaları başta kafa karıştırıcı olsa da de tüm parçalar birleştiğinde doğa gibi mükemmel bir uyum yakalanıyor. Orchid seti 608 parçadan oluşuyor ancak gözünüzü korkutmasın çünkü yeni koleksiyon diğerlerinden farklı teknikler içeriyor. Her biri kendi talimat kitapçığına sahip üç adıma bölünerek setin aynı anda üç kişi tarafından yapılmasına izin veriyor. 

Araba, bina, uzay mekiği yapmaktan sıkılanlar için daha önceki setlerde görülmeyen parçaları birleştirmek oldukça farklı bir deneyim olacak. Sadece çiçekler değil saksıdan toprağına hatta taşan köklere kadar bir uyum söz konusu. 

https://www.instagram.com/p/Cck1AEDK1r4/

Öte yandan her ne kadar farklı ve estetik olarak doyurucu bir sete benzese de LEGO’nun kemik kitlesi bu koleksiyonun ana muhattabı değil. Özellikle kadın ve yetişkin müşterileri bünyesine çekmeye yönelik bu girişim, belki de şu ana kadarki en iyi stratejisi. 

Botanical Collection’daki tüm modellerde sulamak veya bakımını yapmak gibi bir endişe yok – arkadaşlarınızla beraber bir araya gelerek seti yapın ve herkesin hayran kalması için evin en güzel köşesinde sergileyin.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS