Linda Rodin

LifestyleMarch 1, 2016
Linda Rodin

Bayan Rodin güzelliği, zekası ve son derece popüler güzellik ürünleri “Olio Lusso”nun arkadasındaki başarısı ile olağanüstü bir ilham kaynağı. Hayatı seyahatlerinden, çevresindeki kişilerden ve özellikle İtalya’da geçirdiği zamandan etkileniyor. Bir kaç basit kelime ile Linda Rodin…

Her yerdeki kadınlar için bir ilham kaynağısınız. Bir model, stilist ve girişimcisiniz. İş ünvanınızı nasıl tanımlarsınız?

Aslında bir ünvanım yok diyebilirim! Markamın kurucusu ve yaratıcı direktörüyüm ve daha bir çok şey yapıyorum. Bir sürü şapka giyiyorum diyebiliriz.

Farklı kariyerler arasında nasıl geçiş yaptığınızı anlatır mısınız.. Gençlik yıllarınızdan bugün geldiğiniz yere kadar?

Her zaman içgüdülerimi ve yaratıcılık tutkumu takip ettim. Hayatımda hiç bir zaman kesin planlarım olmadı. Günbegün ilerledim ve her adımın bir diğerini bilgilendirmesine izin verdim.

Modadaki kariyerinizi göz önünde bulundurursak çok fazla seyahat etmiş olmalısınız. Bizlere seyahat ettiğiniz / yaşadığınız yerlerden ve bunların sizi nasıl etkilediğinden bahseder misiniz?

Ben hayatımda çok şanslı oldum. 18 yaşındayken İtalya’ya taşındım. Hayatımı değiştiren yeni bir dil ve kültür öğrendim. Moda stilisti olduğumda çalışırken aynı zamanda tüm dünyada seyahat etme olanağım vardı. Şimdi o kadar yolculuk etmiyorum, bu da iyi. Evde köpeğimle olmayı çok seviyorum. Seyahat etmek her zaman yeni, güzel ve beklenmeyen şeyler görmek demek. Bunlar birinin hayatına katmanlar ve yeni fikirler ekliyor.

İtalya’da yaşadığınızı ve İtalyanca konuşabildiğinizi okudum. Bizlere hayatınızın bu döneminden bahseder misiniz? İtalya’da yaşamaya nasıl başladınız? Ne yapıyordunuz?

Aslında 18 yaşındayken Milano’da yaşayan bir erkek arkadaşımın peşinden İtalya’ya gittim. New York’tan ayrılmadan önce dili çalışmıştım, ve orada birkaç ay yaşadıktan sonra akıcı olarak konuşmaya başladım. Erkek arkadaşımla bütün İtalya’yı gezdik. Harikaydı. O Amerika’ya döndü ve ben 3 yıl daha kaldım.

Şu anda nerede yaşıyorsunuz? Bunun kendiniz için yarattığınız yaşam tarzında önemli bir rolü olmalı?

Manhattan’da yaşıyorum. Chelsea’de. Yetişkinlik hayatımın çoğunu orada geçirdim. Küçük ama samimi, antikalarla dolu bir dairem var. Dünyadaki bit pazarlarına bayılıyorum.

Laeticia Casta ile ilk kez yağları karıştırmaya başladığınızdaki hikayeyi çok seviyorum. Daha sonraki adımı nasıl ele aldınız? Ondan sonra sanki her şey sizin için ileri uçmuş gibi?

Evet. Yılmadım ve yağın üzerinde çalışmaya devam ettim. Zamanla tutkulu takipçileri oldu.

Hayatımda hiç bir zaman kesin planlarım olmadı. Günbegün ilerledim ve her adımın bir diğerini bilgilendirmesine izin verdim.

Olio Lusso için yaptığınız seçimlerde narin ama heybetli malzeler kullanmanın önemini görebiliyoruz. Konuyu biraz daha açıklar mısınız? Aslında ödediğinizin karşılığını aldığınızı belirttiniz.

Evet. Bunun doğru olduğuna inanıyorum. Piyasadaki en iyi yağları kullanıyoruz ve bence bu da ürünlerimizde kendini belli ediyor.

Bir zamanlar şöyle bir şey söylediniz “içgüdülerim en iyi ürünü yapmak içindi ve bu da benim en güçlü yanım iş kısmı bildiğiniz gibi içgüdüseldir.’’ Şimdi ürününüzü nasıl görüyorsunuz? Hala güçlü şahsiyet hissi var mı? Karakterinizi, ilk kez Laeticia ile yağ karıştırmaya başladığınız zamanla karşılaştırırsanız nasıl tanımlarsınız?

Kesinlikle daha da zorlu oldu, çok mücadele ediyoruz ama aynı zamanda da bir çok pozitif getirisi oluyor. Yaratıcı olmayı çok seviyorum ve bu da RODIN olan her şeye duyduğum tutkunun anahtarı.

Kariyeriniz boyunca harika insanlarla tanışmış olmalısınız. Aralarından sizin için özellikle dikkat çeken biri var mı?

İnanılmaz derecede şanslıydım ve burada bahsedebileceğimden çok daha fazla artistik insanla tanıştım. Favorilerimden bazıları Bob Dylan, Roy Lichtenstein ve Alexander Liberman.

Genç kadınlara yollarını açmaları için bir işle ilgili bir öğüt verecek olsaydınız bu ne olurdu?

Tutkularını takip et.

Hayatı yaşamak için motto’nuz ne?

Yine, tutkularını takip et ve olabileceğinin en iyisi ol.

Ortalama bir gününüzü nasıl tanımlarsınız? Bir alışkanlık düşkünü olduğunuzu söylemiştiniz…

Evet. Öyleyim! Sürekli çalışıyorum, dolayısıyla yoğun bir iş günü ardından evde köpeğimleyim.

Bu son derece meşgul yaşam tarzınızı nasıl dengeliyorsunuz? Rahatlamak için yolculuk veya haftasonu kaçamakları yapıyor musunuz, yeni şeyler keşfediyor musunuz?

Her zaman yeni şeyler keşfediyorum; süpermarkete yürürken de Roma’ya seyahat ederken de. Gözlerim her zaman açık.

Henüz yapmadığınız ama yapmaktan çok zevk alacağınız bir proje var mı?

Piramitleri ve Sphinx’i görmeyi çok isterim.

Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS