Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2021 Koleksiyonu: Fornasetti’nin Eşsiz Dünyasına Yolculuk

FashionMarch 14, 2021
Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2021 Koleksiyonu: Fornasetti’nin Eşsiz Dünyasına Yolculuk

Louis Vuitton, yeni koleksiyonunda İtalyan tasarım atölyesi Fornasetti’nin ikonik el çizimlerine yer veriyor. Çağdaş modanın geleneksel sanatla buluştuğu bu güçlü işbirliğinde başrolde ise mitoloji var.

Paris moda haftasının son gününde sahnede yerini alan Louis Vuitton’un Sonbahar-Kış 2021 koleksiyonunun ardında güçlü bir işbirliği var. Koleksiyondaki parçaları ünlü tasarım atölyesi Fornasetti’nin eserleriyle bütünleştiren ise markanın kreatif direktörü Nicolas Ghesquiere. 1940’tan beri İtalya’da önemli bir yeri olan Fornasetti’nin Milano’daki 13.000 parçalık arşivinden özenle seçilen eserler, Vuitton’un yeni koleksiyonunda kullanılıyor ve ortaya bu yaratıcı diyalog çıkıyor. 

Koleksiyon tanıtımında Louvre Müzesinin Yunan ve Roma dönemine ait heykelleri arasında yürüyen modeller izleyicide bir zamanda yolculuk hissi uyandırıyor. Şovun müzikleri ise kısa süre önce ayrılma kararı alan Daft Punk’a ait. Antik ve modern olanın çatışmasındaki uyumu yakalayan koleksiyon, çağdaş ve çarpıcı parçaların geleneksel yöntem ve kumaşlarla bir araya gelmesinden oluşuyor. Nakışın ve lazer baskının bir arada kullanımını gördüğümüz koleksiyonda mitolojik baskılar, kadife elbiseler ve polar kapşonlu ceketler ise öne parçalar arasında. Louis Vuitton’un yaratıcılığı ile Fornasetti’nin büyülü dünya tasvirinin etkili bir karışımı olarak önümüze çıkan bu koleksiyon moda ve tasarım dünyasının önemli işbirliklerinden biri olarak tarihte yerini almaya hazırlanıyor.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS