Marc Jacobs SS24

FashionFebruary 3, 2024
Marc Jacobs SS24

Marc Jacobs’ın İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu, onu New York’un en iyi markalarından biri haline getiren moda eğlencesinin bir göstergesiydi. Markanın 40 yıllık geçmişi, Jacobs’un sarsılmaz yaratıcılığı ve pop kültürüne getirdiği sartorial yaklaşımlarla noktalanan son koleksiyonuna da yansıdı.

Podyumda, 60’lı yıllardan esinlenilmiş ve hacimlendirilmiş saç stilleri ve sert oyuncak bebek benzeri kıyafetler bir arada sergilendi. İşin eğlenceli yanı, oyuncak bebeklerde bulunan plastik giysileri taklit eden sabit paltolar ve kabarık omuzlarla sağlandı. Oyuncak benzeri görüntü, kutu gibi parlak deri şortlar aracılığıyla daha da tasvir edildi.

Derin kırmızı ve eğlenceli mor renkteki kalın örgüler, sağ taraftaki dokulu broşlarla tamamlanarak kaçış temasına yalnız ve doğal olmayan bir hareket eklendi.

Birkaç özel dikim kıyafetin düğmeleri iri boyutlarda büyütülmüştü. Devasa yuvarlak deri el çantalarında geniş fermuarlar ve metalik halka detaylar mevcuttu, renkli eğlence festivali, metalik disk benzeri detaylara sahip sessiz pembe, sarı, kahverengi ve leylak renkli yere kadar uzanan elbiselerin renkli yinelemesiyle topraklandı.

Ayakkabı koleksiyonunda ampul burunlu stilettolar, yuvarlatılmış babetler ve ön kısmında ‘clip-on’ tarzı detaylara sahip dekonstrükte platform botlar yer aldı.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS