Marilyn Monroe’nun cilt bakım reçetesi

BeautyMay 6, 2020
Marilyn Monroe’nun cilt bakım reçetesi

Güzelliği ve cazibesiyle herkesi büyüleyen Hollywood’un unutulmaz ismi Marilyn Monroe’nun cilt bakım rutini New York’taki Makeup Museum sayesinde ortaya çıktı. Monroe’nun ışıltısının arkasında neler var birlikte keşfedelim!

Macar dermatolog Dr Erno Laszlo tarafından 17 Mart 1959’da yazılmış reçete, Monroe’nun cilt runini ele veriyor. Müzenin “Pink Jungle: 1950s Makeup in America” sergisine ait olan bu reçete Monroe’nun sabah ve akşam takip etmesi gereken cilt bakım rutin ve kurallarını içeriyor. Erno Laszlo’nun marka sorumlusu Patricia Schuffenhauer’ın anlattığına göre, Monroe kuru bir cilde sahip olduğu için doktorunun verdiği tüm ürünler onun cildini nemlendirmek üzere seçilmiş. Ayrıca reçetenin sonunda ilgimizi çeken detay, Monroe’nun uzak durması gereken yiyecekler. Laszlo’nun tavsiyesine göre Monroe’nun her türlü fındık, çikolata, zeytin, midye ve istiridyeden uzak durması gerekliymiş.

Laszlo, Monroe için en iyi ürünleri bir araya getirerek sabah ve akşam rutinini kapsayan çok detaylı bir reçete hazırlamış. Monroe’nun geçmişte kullanmış olduğu ürünlere günümüzde ulaşmak ise mümkün!

Monroe’nun güzellik rutini:

  • Sabah sıcak su ile birlikte yüzü ve boynu Erno Laszlo Active Phelityl sabunu ile yıkamak.
  • Pamuk yardımı ile Erno Laszlo Normaliser Shake-It toniğini bütün yüze uygulamak.
  • Yatmadan önce Erno Laszlo Active Phelityl yağı ile yüzü temizlemek ve sonrasında yüz kremini uygulamak.
  • Ve final olarak pamuk yardımı ile Erno Laszlo Controlling losyon toniğiyle yüzü temizlemek.
https://www.instagram.com/p/B_sY3nZBgHa/?utm_source=ig_web_copy_link
Ana Görsel: Ullstein Bild/Getty Images
Author: İrem Atayık

RELATED POSTS