Prada ile Milano’dan Şangay’a Uzanan Tutku Dolu Bir Yolculuk!

FashionSeptember 25, 2021
Prada ile Milano’dan Şangay’a Uzanan Tutku Dolu Bir Yolculuk!

İndirge ama yine de baştan çıkar! Miuccia Prada ve Raf Simons, Prada İlkbahar/Yaz 2022 Kadın giyim koleksiyonunda cinselliğin giyim yoluyla ifade edilmesini ele alıyor. 

Bir korsenin ya da sütyenin kıvrımı, bir elbisenin ana hatları ya da bedene ve dolayısıyla baştan çıkarmaya bağlı parçalar… Bugünü şekillendiren geçmişin izi ve spontane bir couture ipek hareketine geri döndürülen fikirler… Geleneksel kısıtlama çağrışımlarını red eden; yeniden düşündüren ve vücudu serbest bırakan parçalar. Bakış açılarını değiştirerek zıt parçaları dengeleyen koleksiyonda etkileşim duygusu öne çıkıyor.  

İlkbahar/Yaz 2022 Prada defilesi aynı anda Milano’daki Fondazione Prada Deposito’sunda ve Bund 1, Şanghay’da gerçekleşirken; iki sahnedeki video ekranlarla eş zamanlı bir tempo yakalayan iki farklı kıtadaki podyum, koleksiyondaki etkileşimin bir diğer simgesi. Video ekranları iki gösteriyi hem dijital hem de fiziksel bir diyaloga sokarken ekranlarla fiziksel dünya arasında gidip gelen dünyamızın en doğru tasvirlerinden birine tanıklık ettiğimizden şüphemiz yok.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS