Saint Laurent Women’s Summer 24

FashionSeptember 27, 2023
Saint Laurent Women’s Summer 24

Sadelik ve köklü mirasa dönüş. Saint Laurent’in yaratıcı direktörü Anthony Vaccarello SS24 koleksiyonunda ilhamını Amelia Earhart, Adrienne Bolland gibi öncü kadın figürlerinden alıyor. 

Havacılık ve otomobil yarışları gibi erkeklerin hakim olduğu sektörlerden çıkagelen Amelia Earhart ve Adrienne Bolland, Saint Laurent’in kimliğine yakışır bir şekilde Vaccarello ele alıyor ve kendine güvenen, zarafet dolu ve geleneksel bir düşünce yapısında erkek gardrobuna ait olabilecek ögeleri özgürce alarak kalıcı bir şekilde yeni formlar veriyor. Aynı zamanda, alışagelmiş baskıları ortadan kaldırarak bedenleri özgürleştiriyor ve zincirlenmiş bakış açılarına karşı tepkisini de ortaya koyuyor.

Safari ceketler ve tulum gibi maskülen parçalarla öne çıkan koleksiyonda bel kuşağı gibi feminenleştiren detaylarla SS24 koleksiyonu bir zıtlık yaratıyor. Haki renkteki altlar ve düğmeli tank toplar ile çarpıcı bir şekilde buluşurken büyük güneş gözlükleri, deri eldivenler, yüksek topuklu ayakkabılar ve şapkalar ile koleksiyonda detaylar ile giderek zenginleşiyor. 

Saint Laurent silüetleri, 70 yıllık mirasını onurlandırarak, SS24 koleksiyonunda siyah, hardal sarısı, zeytin yeşili, kahverengi ve krem renkleriyle dolu pileli pantolonlarla kıvrımları vurgulayan üstlerle bir araya geliyor ve gömlekler, kargo tarzı elbiseler klasik bir yorumlamada Saint Laurent’in SS24 modern ve cesur tavrını tüm moda dünyasının hissetmesi sağlıyor. Markanın kökleriyle, çağdaş bir bakış açısında buluşarak cesaret ve stilin izlerini Summer 2024 koleksiyonunda yeniden ortaya koyuyor. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS