Sınırları Zorlama Arzusu: FENDI x SKIMS Kapsül Koleksiyonu’na Bir Bakış

FashionNovember 12, 2021
Sınırları Zorlama Arzusu: FENDI x SKIMS Kapsül Koleksiyonu’na Bir Bakış

FENDI ve SKIMS, Kim Jones ve Kim Kardashian West direktörlüğünde bir koleksiyon için bir araya geliyor. İki markanın da estetik kodlarını birleştiren bu koleksiyon, modern kadının kapsül gardırobunu yaratmayı misyon ediniyor. İlk olarak 1979’da Karl Lagerfeld tarafından sunulan ve odak noktası canlı renkler, kolsuz üstler ve dar kuşaklar olan arşivdeki FENDI koleksiyonundan kaleme alınmış FENDI X SKIMS, SKIMS’in imzası olan sıkı ve formu belli eden figürlere odaklanırken, FENDI evreninin geçmiş ve geleceğini de  bizlere taşıyor.

Bu iş birliği sorulduğunda şöyle yanıt veriyor Kim Jones, “İş birliği fikri, ekibim ve ben Roma’da stüdyoda otururken geldi. Aniden, bütün kadınlar sessizleşti ve telefonlarına bakmaya başladılar. Ne olduğunu anlamadım, ama SKIMS’in yeni koleksiyonun satışa sunulmasını bekliyorlarmış. İşte o zaman düşündüm: Hadi beraber bir şeyler yapalım.” SKIMS’in her kadına yönelik çözüm üretme misyonu FENDI’de aynalanıyor. “Sınırları zorlamayı, farklı düşünmeyi ve gelenekselliğe karşı çıkma arzusunu paylaşıyoruz. Bu yüzden bu koleksiyon üzerinde çalışırken bir sürü ortak nokta bulduk.” diye paylaşıyor Kim Kardashian.

Formu belli eden siluetler, daha fazla destek için kadife ile tasarlanırken, nötr tonların kullanıldığı deri elbiseler ise bize Roma heykellerinin görkemli duruşunu vadediyor. Cesur renkler günümüzün korse ve plaj giyimini daha doygun kılarken, hibrit FENDI x SKIMS logosu çift taraflı dar kazakların üstünde, trikolara işlenmiş olarak, iç çamaşırlarının üzerine basılmış ve geri dönüştürülebilen naylon spor parçalarında karşımıza çıkıyor.

“Benim FENDI’m her kadın, her vücut tipi için bir şey yaratmak ile ilgili ve bu SKIMS’ in de kalbinde yer alan bir şey.” diye açıklıyor Kim Jones. Kim Kardashian ise “ Kumaşlardaki yenilik ve SKIMS’in imzası oturan kalıplarının FENDI’nin lüks ve kalitesiyle buluşması bazılarına beklenmedik gelebilir ama kreatif vizyonumuz ve hedeflerimizin benzerliği birbiriyle tamamen hizalanıyor.” diye ekliyor.

FENDI x SKIMS kapsül koleksiyonu 9 Kasım itibariyle www.fendiskims.com ve seçili FENDI mağazalarında global olarak satışta.

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS