Tasarım Tutkunlarına Özel 4 Gün: Design Scene İstanbul

DesignMay 18, 2015
Tasarım Tutkunlarına Özel 4 Gün: Design Scene İstanbul

Mimarlık ofisi Atelier187 tarafından bu yıl ilki düzenlenecek Design Scene İstanbul, farklı disiplinlerden dört tasarımcıyı Cezayir Restoran’ın tarihi binasında buluşturuyor ve mekana özel yerleştirecekleri yeni işlerini ilk kez izleme imkânı sunuyor. Katılımcı sanatçıların eşliğinde söyleşi ve atölye çalışmalarının da düzenleneceği Design Scene İstanbul, 21-24 Mayıs tarihleri arasında tasarım tutkunlarına yeni bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Mobilya, moda, fotoğraf ve heykel gibi dört farklı disiplinden dört sanatçıyı buluşturacak olan Design Scene İstanbul, Cezayir’in tarihi binasına özel yerleştirilecek işleri ilk kez görme imkanı sunuyor.

Atelier187’den mimar ve tasarımcı Osman Hacıoğlu, 2015 Mobilya Koleksiyonu; İspanya’dan moda tasarımcısı Susana J. Denia, 2015 Yaz Koleksiyonu; Fransa’dan fotoğraf sanatçısı Julien Aksoy, “Urban Scenes” adlı Fotoğraf Koleksiyonu ve Türkiye’den heykeltıraş Tarkan Güveli, bu buluşmaya özel tasarlayacakları işleriyle ilk kez Cezayir’de bir araya gelecek. Sergilemenin yanı sıra tasarıma meraklı herkesin katılımına açık atölye çalışmaları ve söyleşilerin de yer alacağı programın gün sonu etkinliği ise canlı müzik ve DJ performanslarında yer alacağı Design Scene,  farklı disiplinlerden tasarımcı ve sanatçıların birbirlerinden ilham alarak ortak işler üretmelerini hedefliyor.

Katılımın ücretsiz gerçekleşeceği Design Scene İstanbul, 21-24 Mayıs tarihleri arasında, Cezayir Restoran’ın giriş ve bahçe katlarında gerçekleşecek.

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS