The Fragment Dimension

Arts & CultureJanuary 17, 2016
The Fragment Dimension

THE PILL’in tarihi Balat mahallesinde bulunan eski bir jeneratör fabrikasındaki yeni mekanı, Daniel Firman’ın heykel çalışmalarına yer verecek. Küratör Suela Cennet’in sahibi olduğu, ihtiyaç duyduğumuz bu yepyeni galerinin sanat mekanı, ”Fragman Boyutu” adlı ilk sergisine yer verecek. Bu sergi Firman’ın Türkiye ve Orta Doğu’da ilk sergisi olma niteliğini de taşıyor.

“Duyular ve dünya – arzular birleşir. Kendiminkinin yanıbaşında tuttuğum bu vücut, gökyüzünden dünyaya inen tuhaf keyfi de taşımakta.” Albert Camus

Firman, beklentileri yükselten karmaşık kalıp alma tekniği kullanarak yarattığı baskılarla, izleyicinin dünya ile ilişkisini ve anlık olmayı gerektiren bilinmezlik zamanında ‘var olma’ misyonunu tanımlamaya çalışıyor.

THE PILL’deki her sergide sanatçıya mekanı dönüştürme imkanı sunuluyor. Daniel Firman galeri mekanını ‘mekansal bir bölme’ye dönüştürerek izleyicilerin yeni işleri keşfederken takip edeceği yollar yaratıyor. Bunun yanı sıra Suela Cennet ve Daniel Firman arasında galeri sahibinin mekandaki varlığını akıllarda bırakan bir işbirliği de sergiye dahil olacak!

Sergi, Ocak 21 – Nisan 24, 2016 tarihleri arasında gösterimde olacak.

Author: Alara Kap

RELATED POSTS