The Skateroom: Kaykaylar ve Tablolar

DesignMarch 26, 2021
The Skateroom: Kaykaylar ve Tablolar

“The Skateroom” sürdürülebilir yollarla ürettiği kaykaylarını sanat vakıfları aracılığıyla, tanınmış sanatçıların eserleri ile yeni sanat eserlerine dönüştürüyor.

Jean Michel Basquiat, Keith Harring, Andy Warhol, JR gibi modern sanata damgasını vurmuş olan sanatçıların yanı sıra Van Gogh ve Rene Magritte gibi klasisizmin zincirleri çok daha uzun süre önce kırabilmiş sanatçıların müzelerde sergilenen eserlerinin imzaları da dahil olmak üzere baskıları, Kanada’daki akçaağaçlardan üretilen kaykaylar üzerinde dekoratif bir boyut kazanıyor. Her üründen elde edilen gelirin %25i, “Art for Social Impact” mottosu altında çeşitli sosyal sorumluluk projelerine bağışlanıyor. Günümüze kadar 195 farklı sanatçının edisyonunu çıkarmış olan platform, aynı zamanda dünyanın dört bir yanında gençlerin bağımsızlaşmalarını ve güçlenebilmelerini destekleyen 37 farklı projeye desteğini göstermiş durumda.

Sizi de birbirinden farklı sanatçıların ikonik eserlerinin sürdürülebilir yollarla üretilmiş kaykay gövdeleri üzerinde dekora dönüşmelerine tanıklık etmeye davet ediyoruz.

Author: Sıla Demiral

RELATED POSTS