The Subtle Elegance: Fendi Spring 2023 Couture

FashionJanuary 28, 2023
The Subtle Elegance: Fendi Spring 2023 Couture

Fendi Spring 2023 Couture koleksiyonu, gösterisi boyunca zarifliğe bir vurgu yapıyor ve Kreatif Direktör Kim Jones ile birlikte, moda severlerini dinginliğin keşfedildiği bir yolculuğa davet ediyor. 

Dantellerle ve zarif dekoltelerle giderek romantikleşen Fendi, iç giyime ait parçaları Couture koleksiyonuna dahil ediyor ve Kim Jones’un amaçladığı hafifliğe de ulaşmış oluyor. Çaprazlama gelen etoller, gümüş tonlarındaki dantel desenler; zincir zırhlı eldivenlerle mükemmellikte buluştukları bir uyumu hızlıca yakalıyorlar. Dikim ile hizası kalçaya vurgu yapan kıyafetler, ten rengindeki dantellerin sardığı braletlerden sarkan yumuşak mavi tonundaki kumaş parçaları 1920’lerin Jazz dönemine bir selam veriyor. 

Fendi, 90’ların popüler elbiselerinden biri olan slip elbiseler modernize edilerek Paris Haute Couture Haftası’nda izleyenlerin dikkatlerini ince ve uzun siluetlerde topluyor. Yumuşak ve soluk renklerin ağır bastığı tasarımlar heykelsi bir görünüm elde ederken; başarılı işçilikten doğan elbiselerin couture dünyasına aidiyetiyse gösteri boyunca hissediliyor. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS