#TheIrishSpiritXBey

UnframedApril 2, 2019
#TheIrishSpiritXBey

Bey Karaköy’ün en “İrlandalı” koleksiyonu için bir aradayız… The Irish Spirit x Bey ismi ile çıkan ve sekiz “must-have” parçayı içeren koleksiyonda; Bey’in yaratıcıları Nil, Ozan ve Bulut’un çıkış noktası “Bir coğrafyanın dünyaya armağan ettiği kültür mirası.” olmuş. Her dokusunda özgürlüğü hissettiğimiz koleksiyon, zamana itaat etmek yerine kendi ruhunu takip edebilme ayrıcalığı sağlıyor.

The Irish Spirit ruhunun yansımalarını siz, kendinizde hangi noktalarda buluyorsunuz?

Özgürlük anlayışımız çok benzer olduğu gibi, mizah anlayışımız da bir hayli benzer. Günlük koşuşturmacanın arasına biraz güler yüz ve neşe ekleme niyetimiz var. Diğer bir ortak noktamız ise bazı karmaşık konulara basit bir gözle bakabilirken, bazı ufak detaylara da fazlasıyla önem vermek.

Koleksiyon; 8 “must-have” parçadan oluşuyor? Bu parçaların tasarım sürecinde çıkış noktanız ne oldu? Tasarımdaki ürünleri hangi kriterler paralelinde seçtiniz?

Koleksiyonumuzu zamansız olması için tasarladık. Bu yüzden koleksiyon için uygun olduğunu düşündüğümüz parçalar “essential” kategorisinden.  Bu parçaları birlikte düşündüğümüz zaman bir “The Irish Spirit” erkeği gözümüzde canlanıyor ama bu koleksiyondan kendine uygun parçayı alıp hali hazırda olan gardırobuna ekleme yapabilecek birçok potansiyel The Irish Spirit beyi de tanıyoruz.

Biz parçaları düşünürken İrlanda ruhunun BEY yansıması olarak hayal ettik.  Bu yüzden parçaların temsil ettiği bir bütünün olduğu anlamı olduğu gibi, parçaların kendi başına da karakteri var.

Koleksiyonu 3 ana renk üzerinden somutlaştırıyorsunuz. Renklerin tasarım sürecinizdeki etkisini nasıl yorumlarsınız?

Renkler ve renk birliktelikleri hem favori konularımızdan hem de uzmanlık alanlarımızdan biri. Seçilen üç ana renk, The Irish Spirit’in kendi kültürünü ve değerlerini anlatmak için kullandığı üç renk idi. Bizi daha çok ilgilendiren ve hoşumuza giden kısmı ise tonları oldu. Atkı ve kadife tişört için tam istediğimiz gibi bir bordo kullanma şansını yakaladık… Çok sevdiğimiz ve kullanmak için can attığımız başka bir rengin tonundan ise 4 mevsim giyilebilecek bir sweatshirt yaptık. Yün çoraplar için çok “taktiksel” renk kararları verebildik, aynı şekilde bej renkli pantolonun rengi de çoğu gardıropta henüz olmayan ama mutlaka olması gereken bir pantolon renk tonu oldu.  Dolayısıyla renklerden ve onu kullandığımız materyallerdeki tonlarından oldukça memnunuz.

Koleksiyonda sizin favori parçanız?

Nil: Kadife t-shirt.

Bulut: Bej pantolon.

Ozan: Krem yün çorap.

Bits & Pieces from Yiğit Dikmen
Bir akşamüzeri?

Sahilde arkadaşlarımla kokteyl içerken

Bir gece?

Hayatımdaki özel kişiyle bir yemek?

Bir kelime?

Olağandışı

Korkusuz?

Ruhum

Bits & Pieces from Bora Cengiz
Bir akşamüsti?

Köpeklerimle ve sevdiğim kadınla.

Bir gece?

Sevdiğim kadın ve köpeklerimle.

Bir kelime?

Nitelik

Korkusuz?

Babam.

Bits & Pieces from Can Evrenol
Bir Akşamüstü?

Meshes of The Afternoon (1943)

Bir Gece?

Night of The Living Dead (1968)

Bir Kelime?

Zaman

Korkusuz?

Fred Rogers.

Röportaj / Interview by DUYGU BENGİ
Fotoğraf / Photography by BURCU KARADEMİR
Moda / Fashion by: ZEYNEP ŞAHİN & İDİL EKİNİL
Grooming by CENGİZ ÖZKAN
Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS