Tim Walker’la Hayal Gücünün Oluşumuna Geri Dönüş

FashionNovember 14, 2017
Tim Walker’la Hayal Gücünün Oluşumuna Geri Dönüş

Dünyaca ünlü marka Pirelli, 45 yıldır olduğu gibi, bu yıl da “brand beyond tyres” algısını yaratmayı başarıyor. Tanıtımı New York’taki Manhattan Center’da yapılan 2018 Pirelli Takvimi, bu yıl 1987 yılından sonra ilk defa siyahi bir kadroyla Alice Harikalar Diyarı’nda!

“Bu proje gerçekten de zamanın ruhuyla ilgili bence.” Bu sözlerin sahibi çekimin stil danışmanlığını üstlenen Edward Enninful.

Ünlü stil danışmanı Enninful’un sözlerine katılmanın yanı sıra, en az zamanın ruhu kadar etkili olan bir faktör var o da; ekibin ruhu. Fotoğrafçı Tim Walker başta olmak üzere prodüksiyon tasarımını Shona Keith’in üstlendiği, kadrosunda Naomi Campbell, Jaha Dukureh, P Diddy, Whoopi Goldberg, RuPaul gibi ünlü siyahi isimlerin yer aldığı usta kadro, 2018 yılı hikayenin özüne sadık kalarak kimi öğeleri ters yüz ederek süprizler hazırlamış.

Hayatın tek bir renkten oluşmadığı gerçeği gibi, Alice de sarışın, beyaz bir kız çocuğu olmak zorunda değil. Çekimde yer alan ünlü isimlerin siyahi olması mantığı da güzellik algısının ırkla alakası olmadığından çıkıyor. Alice Harikalar Diyarı Pirelli Takvimiyle hayal gücünüzü zorlamakta işlediği alaycı gerçekliği kadar iddialı. Tavşanın, güllerin siyahlığıyla hikaye ezber bozduracak.

Zaman 2018, hayal kurma zamanı!

Author: Naz Ohri

RELATED POSTS