Time Travel w/ Cemrehan Karakaş

7ICONSJune 27, 2019
Time Travel w/ Cemrehan Karakaş

Her günü yaratarak geçirmeyi düşleyen birisi… Farklı kültürleri tecrübe etmek ve özgün kimlikleri anlamak… Cemrehan Karakaş, ilham veren bir yaratıcının kendisi olarak kalabileceğini gösteriyor. Ve üretmeyi ‘kendimizi ve dünyayı anlama yolunda bir varoluş serüveni’ olarak adlandırıyor…. Hayatımızda özgünlüğün ve yaratıcılığın yerini ararken karşımıza Cemrehan çıkıyor! Hayal gücünüzü zorlayan hikayeler var hayatında… Zamanda yolculuk mümkün mü, peki zamanı durdurmak? Üretmenin anlamını sorguladığımız bu dönemde hayatımızdaki en önemli etkenin, özgünlüğün üstüne düşünüyoruz…

Gant’in “7 decades 7 icons” koleksiyonu ile bu soruların cevaplarını bulmamız da bize yol gösteriyor. Gant, 70. yılında, 1949’dan bu zamana kadar ki en ikonik parçalarını bir araya getirdiği koleksiyonu ile zamanda yolculuğun mümkün olduğunu gösteriyor. Zaman yolculuğumuzda durağımız bu sefer 1980’ler… Bize bu yolculukta eşlik eden Cemrehan ile birlikte bu serüvenin tadını çıkartma sırası ise sizde!

Üretmek senin için neyi ifade ediyor?

 Kendimizi ve dünyayı anlama yolunda bir varoluş serüveninin olmazsa olmazı… Izdıraplı eğlenceli ve öğretici bir hikaye. 

Yaşadığın şehirle olan ilişkini nasıl tanımlarsın?

İstanbul doğup gerçek anlamda büyüdüğüm şehir. Götürdüğü her yolda başka bir ben var… İstanbul ile birlikte değişiyoruz, nefes alıyoruz bu yüzüden yaşıyoruz şimdilik.

Oyunculuk hikayen nasıl başladı?

İnsanları şaşırtma ve keşfetme arzusuyla tiyatroya meraklıydım o merak annemin ajansa yazdırmasıyla ilkokulda birkaç bölümlük oynadığım dizilere farklı eğitimlere sonrasında da Umutusuz Ev Kadınları, Sen Benimsin ve 4N1K gibi daha uzun süreli projelere taşıdı. Asıl amaç gerçek tutkum olan görsel sanatlarda özgürce üretebilmek olsa da oyunculuğun da tadını çıkarmaya başladım zamanla…

Sanata olan ilgini nasıl keşfettin?

Kendimi bildim bileli çiziyorum sanat üretip tükettiğim anlar en hem zor hem kolay bir şekilde en çok yaşadığımı hissettiğim anlar içinizde yanan böyle bir aşk varsa bastırmanız mümkün olmuyor.

Bir şeyler yaratma kavramı senin için ne ifade ediyor?

Kendini tüm alemlerle paylaşmak ve tüm alemleri kendinle paylaşmak….

Kendini en mutlu hissettiğin yer?

Doğa bu yüzden kardeşimin adı da doğa orman dağ deniz yayla mağara farketmiyor… En özgür dolayısıyla en mutlu ve ait hissettiğim yerle doğayla iç içe olabildiğim zamanlar.

Özgün olmayı nasıl tanımlarsın?

Pek çok malzemeyi özgür düşünceyle harmanladığın başkasının zorlayarak yapamayacağı bazı kişilere özel varoluş biçimi!

Zamana kapılmak mı anda olmak mı ?

Ana kapılmak

 

Creative Direction by Duygu Bengi
Fashion by Zeynep Şahin
Videography by Cemre Okyay
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS