To Love: Marine Serre Fall 2023

FashionJanuary 24, 2023
To Love: Marine Serre Fall 2023

Her yolunu sevgiye ve sadeliğin içinde bir güzellik bulmaya yönlendiren Marine Serre, Paris Moda Haftası’nda kelimenin tam anlamıyla hem sosyal yönü ağır basan hem de görsel olarak bir şova imza atıyor.

Devasa bir alanda defile düzenleyen Marine Serre, düzinelerce kıyafetlerden kuleler çevresinde modeller dramatik gösterinin bir parçası olurken, arka fonda ‘Rising Shelter’ adlı bir şiir okunuyordu. Bir distopyada, her siluetin gelecekten gelip sığındığı bu gösteriyi, etkili ışık prodüksiyonuyla birlikte Serre vermek istediği mesajı Paris Moda Haftası’nda tüm dikkatleri üzerine çekerek elde ediyor. Her yaştan, bedenden ve cinsiyetten modeller sayesinde aslında moda endüstrisinin çevreye verdiği zararın herkesi ilgilendirdiğine işaret ediyor.

Çoğunlukla beyaz ve krem tonlarının kullanıldığı pamuktan üretilen gömlekler, ceketler, etekler ve gömlek ceketler, etnik desenli vücut zincirlerler, kemerler ve kolyelerle ve kahve tonlarında botlarla eşleştiriliyor. İlerleyen bölümlerde motorkros esintili siyah tonlarında uzun deri elbise, pantolonlar ve eldivenler defilede asi bir ruh ortaya koyarken, silürlerin kıvrımlarına vurgu yapan örgü tasarımlar ve elbiseler feminen görünümler tasarımlarda bir kontrast oluşturuyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS