True Self: Emir Elidemir

BeautyNovember 8, 2023
True Self: Emir Elidemir

Sürekli bir öğrenme ve gelişme isteğini bulma arayışımızda karşımıza Emir Elidemir çıkıyor ve başarıya adım adım ilerlediği serüveninde en iyi olma tutkusu ve mükemmeliyet arayışının izini sürerek bunu yaşam felsefesi haline getiriyor. Azmin hiç azalmadığı ve en iyisine ulaşana kadar ki olan arayış halinden kopmayan Emir’i daha yakından keşfetmeniz için sizi onun dünyasına davet ediyoruz.

Sizi diğerlerinden ayıran yönleriniz? 

Yaptığım her işte en iyi olma isteğim, en iyi versiyonumla tanışana kadar ısrarla kendimi arıyorum, gelişiyorum ve yeni şeyler öğrenmeye olan açlığım.

EMİR wears a leather trenchcoat by Armani – Beymen, a top by GENERATION 78, pants by Shopi Go, and shoes by Saint Laurent. His rings is Terzihan.

Kendinize ulaşma yolculuğunuzdaki en önemli an?

En önemli an değil ama en önemli süreç New York, Lyon ve Amsterdam’da Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmam oldu. Michelinli bir mutfakta çalışırken hem mutfak becerilerinizi çok ileri bir düzeye taşıyorsunuz hem de eşi olmayan bir disiplin ve çalışma hırsının içinde buluyorsunuz kendinizi. Bunların hepsi kariyerimin bugün geldiği yerde benim için hayati önem taşıyor. 

“En iyi versiyonumla tanışana kadar ısrarla kendimi arıyorum, gelişiyorum.”

-Emir Elidemir

Bugüne kadar hayata dair aldığınız en iyi tavsiye? 

“1000 saat soğan doğrarsan, en iyi soğanı sen doğrarsın.” 

Siz bir tavsiye verecek olsaydınız bu ne olurdu? 

Martin Luther King’in şu sözlerini alıntılamak her insana verilebilecek en iyi tavsiye olur: “Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse, Michelangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakspeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup ‘Burada işini çok iyi yapan bir çöpçü yaşıyormuş.’ desin.”

Talent Emir Elidemir
Creative Direction & Interview by Duygu Bengi
Fashion Director Burak Sanuk
Photographer Abdullah Yazıc
Fashion Editor Umut Sımsıkı

Hair by Mutlu Ahmet Sinan
Make Up by Bedirhan Aydın

Dop Celal Burak Özgül
Gaffer Okan Ataş

Creative Team Ceydanur Demir, Murat Kıvık, Şevval Küçüktır
Fashion Team Naz Paksoy, Tuğba Kır
Photography Assistant Ramazan Şentürk

From Based Istanbul N°42 – me, myself & I Issue. “Talk to yourself like someone you love.⁠ Perhaps then, the balance might change. This time ask yourself: “If I am not for myself, who will be for me?” Buy your copy now!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS