Tyler, the Creator’ın Kozmetik Adımı: GOLF le Fleur

FashionDecember 18, 2021
Tyler, the Creator’ın Kozmetik Adımı: GOLF le Fleur

Grammy ödüllü Tyler, the Creator’ın dilimize pelesenk olan şarkılarından sonra, şimdi de çıkardığı markanın kozmetik ürünlerinden gözümüzü alamıyoruz. GOLF le Fleur adlı marka, geçtiğimiz haftalarda çıkardığı parfüme ek olarak şimdi de oje koleksiyonuyla isminden bahsettiriyor.

Müziğine ek olarak kendi markasıyla servetini genişleten Tyler Gregory Okonma, iki senedir bu projeyle bizi merakta bırakıyordu. İki senenin sonunda kozmetik adına ilk olarak French Waltz isimli parfümle piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Yasemin, mandalina, manolya ve gül kokusunun hakim olduğu parfüm; markanın resmi internet sayfasında 200 dolardan satışa çıktı. Okonma ise kokunun Kaliforniya’da bir dağın tepesinde aklına gelen bir fikirle ortaya çıktığını belirten bir tweet attı.

Parfümünün dışında GOLF le Fleur, üç farklı renkten oluşan oje serisini piyasaya sürdü. Markanın estetiğine uygun olarak Geneva Blue adındaki bebek mavisi, Georgia Peach adındaki yumuşak sarı-turuncu ve ve Glitter adında ışıltılı ojeler bulunuyor. Tanesi 20 dolardan satılan ojeler 13-free yani kimyasal madde bulundurmayan özellikte ve ayrıca hayvanlar üzerinde test yapmıyor.

2000’lerden beri süregelen ünlülerin parfüm çıkarma furyası günümüzde de devam ediyor. Machine Gun Kelly ve Harry Styles gibi kozmetik markasına el atan Okonma’nın, piyasadakilerden nasıl farklılaşacağını görmek işin zevkli kısmı. Bunu sıradaşı bir şekilde yapacağından şüphemiz yok. Çünkü Tyler hakkında bildiğimiz bir şey varsa sadece farklı olanı benimsemekle kalmaması, onu hayran bırakacak şekilde geliştirmesidir. 2000 başlarından beri modeliyle kültleşmiş Converse bile Tyler dokunuşuyla bambaşka bir hal aldı.

İnternet alışverişinin yanında mağazaya gitmek isteyenler sadece alışverişten çok daha fazlasını görmeye hazırlansın. Instagram’dan ve internet sitesinden gördüğümüz GOLF le Fleur mağazası, “Gerçek mi ya?” dedirten tatlı ve değişik bir yapıya sahip. Dizaynının yanısıra yine internet sitesinde yer alan göçebe kelimesiyle mağazanın sabit bir yerde durmayacağını anlıyoruz. Gerçek olup olmadığını anlamamakla beraber adrese yer verilmediğini de belirtelim. Ayrıca markada kozmetikten farklı olarak şapka, güneş gözlüğü, fular ve kitap gibi başka ürünler de mevcut.

Cinsiyet normlarını yıkmaya yönelik küresel kozmetik serüvenine katılan Tyler, the Creator için beklentiler doğal olarak yüksek. Bizlerse ürünleri nasıl yorumlayacağı için oldukça heyecanlıyız.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS