A Galactic Twist from Wes Anderson

NewsApril 17, 2023
A Galactic Twist from Wes Anderson

Moonrise Kingdom, The Grand Budapest Hotel ve The French Dispatch gibi filmlerinin ikonik yönetmeni Wes Anderson’ın en son projesi “Asteroid City”nin başrollerinde; Tom Hanks, Maya Hawke, Margot Robbie ve Scarlett Johansonn gibi isimler yer alıyor. Yayınlanan iki dakikalık fragmanla birlikte; gözler Anderson’un ikonik dünyasına dönerken; yıldız gözlem kongresinde ortaya çıkan bir karmaşada yeniden buluşmak için sabırsızız.

Her daim renkli ve özel bir dünyaya izleyenleri misafir eden Wes Anderson; bu sefer bilim kurgunun da dahil olduğu bir evrene doğru adım atıyor. İki dakikalık fragmanda; Anderson’ın ikonik kimliğine dahil olan görsel renk paletinin yanı sıra Tom Hanks, Maya Hawke, Margot Robbie, Scarlett Johansonn ve Adrien Brody gibi en başarılı isimlerin de dahil olduğu zengin bir oyuncu kadrosuyla birlikte Wes Anderson yepyeni bir evrene bizleri davet ediyor.

Wes Anderson, imzası haline gelen yaratıcı ve renkli dünya görüntüsünü korurken, bu kez izleyicileri bilim kurgu dolu bir maceraya çıkarıyor. İspanya’nın çeşitli bölgelerinde çekilen film; Anderson’ın benzersiz görsel dünya çizgisini koruyarak Amerika’da hayali bir çöl kasabasına götürüyor. 2020’den beri üzerinde çalışan filmde, Junior Stargazer / Space Cadet adındaki bir konferansın çevresinde toplanan “Asteroid City halkı için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır zira konferans ortasında dünyayı değiştiren beklenmedik bir olay gerçekleşmiştir. Tüm bu karmaşa ve telaşın içindeki fragmanda; Wes Anderson, minik bir aşk olay örgüsünü de dahil etmeyi unutmadan bizler adına heyecan dolu bir bekleyişi başlatıyor.

Wes Anderson’ın kendine has bu yepyeni ve renkli evreniyle randevumuz 16 Haziran’da!

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS